آسمان کدام استان ها بارانی و برفی می شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، روز جمعه 27 آذر 1401 در بخش هایی از استان های گیلان، مازندران، کرمان و هرمزگان بارش های پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

روز شنبه 28 دی ماه 1401 در بخش‌هایی از استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، یزد، شرق و شمال فارس، بخش‌هایی از اصفهان، چهارمحال بختیاری، شرق لرستان، ارتفاعات زاگرس مرکزی بارندگی می‌بارد. ، گاهی رعد و برق و وزش باد نقاط سرد و برف سنگین پیش بینی می شود.

همچنین در البرز مرکزی و استان های گیلان و مازندران بارش پراکنده پیش بینی می شود.

روز یکشنبه 30 آذرماه در بخش‌هایی از استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، یزد، شرق و شمال فارس بارندگی‌ها رخ می‌دهد.

بارش باران از روز دوشنبه در استان های شمال غرب، برخی مناطق غرب کشور و به تدریج در دامنه های غربی و مرکزی البرز آغاز می شود.

روز سه شنبه در مناطق ذکر شده روز قبل بارش خفیف و پراکنده خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، دریای خزر و مناطقی از استان‌های گیلان و غرب مازندران طی دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

همچنین از جمعه تا یکشنبه در شمال شرق و یکشنبه و دوشنبه در شرق و جنوب شرق کشور افت محسوس دما رخ خواهد داد.

آسمان تهران در روز شنبه 28 آذر 1401 نیمه ابری تا نیمه ابری، بتدریج غبار محلی و هوای ناسالم برای گروه های حساس با کمینه دمای 2 و بیشینه دمای 9 درجه سانتیگراد و یکشنبه 30 دی نیمه ابری. با گرد و غبار محلی و چند ساعت دیگر کمینه 3 و حداکثر 9 درجه سانتیگراد باید غبارآلود شود.