استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در کشور/افزایش اشتغال در استان ها – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدباقر قالیباف عصر پنجشنبه در دیدار استاندار و جمعی از مسئولان استان فارس با تاکید بر اینکه در برنامه هفتم توسعه باید هم به صورت ملی و هم استانی برنامه ریزی کنیم، افزود: فقط باید مسائل کشوری باشد. در سطح ملی پیگیری شود و در برنامه هفتم مسائل محلی را با اختیارات کامل به استان ها بسپاریم، حتی اگر بیش از 25 سال از این تصمیم عقب باشیم.

وی در بخشی دیگر از این دیدار خطاب به استاندار فارس گفت: یادتان هست سال گذشته اعلام کردید اعتبار تبصره 18 (بودجه اشتغالزایی) مشکلات استان را حل کرد اما امسال به دلیل برخی مشکلات اعتبار تبصره 18 قانون دارایی دوره ای است: حتی اگر 9 ماه از سال گذشته باشد، یک ریال پرداخت نشده و عملکرد آن صفر است.

رئیس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه هفتم توسعه، بحث استانی و اراضی استان ها باید به شورای برنامه ریزی استان سپرده شود، تاکید کرد: در سطح ملی فقط باید تصمیم گیری شود. مسائل ملی و کلان کشور و گره گشایی شود

قالیباف با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه های بزرگ کشور، به عنوان مثال در استان فارس اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال چرا باید با درآمد دولت و ظرفیت بخش خصوصی و خصوصی بزرگراه اصفهان – شیراز را بسازیم. سرمایه گذاران بخش؟ آیا نباید از آن استفاده کنیم؟ اگر جاده سریع‌السیر اصفهان – شیراز توسط بخش خصوصی اجرا می‌شد، در بدترین حالت، بخش خصوصی ظرف 15 سال از مزایای آن بهره می‌برد و بزرگراهی برای تسهیل سفر برای مردم فراهم می‌شد.

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت بخش خصوصی در کشور در حال خفه شدن است و اعتراض می کنند و می گویند که تبدیل به پیمانکار دست دوم شده اند در حالی که یکی از افتخارات ما توانایی کشور در ارائه خدمات فنی است و می توانیم از آن استفاده کنیم. تنها برای رفع نیازهای داخلی، بلکه برای تأثیرگذاری بر کشورهای منطقه.

در این دیدار محمدهادی ایمانیه استاندار فارس با تاکید بر اینکه مردم استان فارس انتظار دارند معوقات این استان در قانون دارایی تا حدودی جبران شود، به بیان برخی از مشکلات این استان در حوزه های مختلف پرداخت. . .