ابلاغ تسهیلات اشتغال 35 هزار میلیارد تومانی برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد – اخبار بوشهر – اخبار استان های تسنیم

قاسم رستم پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به اجرای طرح های اشتغال زایی در نهادهای حمایتی اظهار داشت: تبصره 16 قانون دارایی برای 2 نهاد اجتماعی و کمیته امداد ویژه داوطلبان تصویب و ابلاغ شده است.

وی از ابلاغ 35 هزار میلیارد تومان تسهیلات تبصره 16 برای ایجاد اشتغال برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد خبر داد و گفت: در این راستا 25 هزار میلیارد تومان به کمیته امداد و 10 هزار میلیارد تومان کمک اجتماعی ابلاغ شده است.

رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال با اشاره به اختصاص 5 هزار میلیارد تومان برای بنگاه های حوزه و دانش، خاطرنشان کرد: همچنین 62 هزار میلیارد تومان نیز در اختیار استانداران کشور قرار گرفته است.

رستم پور پرداخت تسهیلات تبصره 18 قانون دارایی را یکی از محورهای اشتغال زایی دانست و تصریح کرد: 154 هزار میلیارد تومان از این محل برآورد شده و منابع بانکی نیز به این اعتبارات اضافه می شود.

وی برآورد اشتغال در سال جاری را یک میلیون و 112 هزار فرصت شغلی اعلام کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد در 8 ماهه امسال بر اساس سهمیه تعیین شده اشتغال زایی محقق شده است و پیش بینی می شود میزان اشتغال طراحی شده محقق شود. تا پایان سال جاری.

انتهای پیام/190/