تکذیب ادعای عربستان و امارات مبنی بر تبادل اسرای آمریکا و روسیه – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، پس از آنکه عربستان و امارات از موفقیت آمیز بودن میانجیگری خود در تکمیل روند تبادل اسرا بین واشنگتن و مسکو خبر دادند، کاخ سفید این موضوع را تکذیب کرد. .

بر اساس این گزارش، کاخ سفید روز گذشته مشارکت عربستان سعودی و امارات متحده عربی در مذاکرات واشنگتن و مسکو درباره تبادل اسرا را تکذیب کرد. کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت: دو کشوری که در مذاکرات شرکت کردند تنها آمریکا و روسیه بودند و هیچ میانجی در آن حضور نداشت.

سخنگوی کاخ سفید افزود: ما از کمک امارات متحده عربی در استفاده از خاک خود برای انجام مبادلات و همچنین کشورهای دیگر از جمله عربستان سعودی که با دولت روسیه برای حل مشکل بازداشت ناعادلانه همکاری کرده اند قدردانی می کنیم. از شهروندان آمریکایی

این اظهارات سخنگوی کاخ سفید پس از آن صورت می گیرد که عربستان سعودی و امارات از “موفقیت میانجیگری خود” در تکمیل تبادل اسرا میان آمریکا و روسیه خبر داده و تاکید کردند که این امر نشان دهنده دوستی نزدیک دوجانبه میان آنها و واشنگتن است. و مسکو .

وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که روند مبادله و استرداد ویکتور بات تاجر روسی با بریتانی گرینر بسکتبالیست آمریکایی بر اساس توافقنامه مبادله زندانیان بین روسیه و آمریکا انجام شده است. بریتانی گرینر بسکتبالیست حرفه ای لیگ بانوان این کشور به جرم قاچاق مواد مخدر در زندان روسیه به سر می برد که امروز طبق توافق دو کشور با یک شهروند روسی زندانی در آمریکا مبادله شد.