اپلیکیشن مؤسسات دوستی برای 196 زندانی کردستان- اخبار کردستان – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم سنندج و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قضایی استان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی عصر پنجشنبه در بازدید از ندامتگاه مرکزی سنندج از اجرای طرح غربالگری و نظارت بر زندان های استان کردستان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح است. رسیدگی به مشکلات زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان در چارچوب قانون و بر اساس دستور رئیس قوه قضائیه است.

وی از بررسی مجدد پرونده کلیه زندانیان استان کردستان توسط قضات در قالب این طرح خبر داد و اعلام کرد: زندانیان مشروط به آزادی مشروط و تخفیف مجازات مشمول این طرح شده اند. با رعایت مقررات و در چارچوب قانون.

رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: به قضات استان توصیه شده است در مراحل تحقیقاتی ضمن اینکه صدور قرارهای امنیتی متناسب با جرم ارتکابی متهم باشد، حتی الامکان دستورات مذکور منجر به دستگیری نشود. متهم و استفاده از تسهیلات قانونی برای سازش از جمله مجازات جایگزین حبس را در اولویت قرار دهد.

وی گفت: این طرح با حضور روسای قضات، دادستان و 144 قاضی از شهرستان های تابعه استان همزمان در ندامتگاه مرکزی سنندج و سایر ندامتگاه های استان برگزار شد.

حسینی افزود: 196 پرونده در مراکز و مؤسسات زندانیان سراسر استان پذیرش شده است که شامل مرخصی منتهی به آزادی، استخدام، مرخصی، آزادی مشروط، ضمانت الکترونیکی، تعلیق مجازات و عفو موردی است.

انتهای پیام/481/