گرفتار شدن در تور ماهیگیران و خفگی عامل مرگ 138 باکلان در لنگرود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین جهش با اشاره به دریافت گزارشی مبنی بر مرگ تعداد قابل توجهی باکلان در سواحل چاف شهرستان لنگرود، گفت: رسیدگی به این پرونده در تاریخ 13/12/1398 قرار گرفته است. دستور کار بر اساس اولین شواهد از گرفتار شدن در تور ماهیگیران و خفگی علت احتمالی مرگ 138 باکلان.

وی افزود: بررسی اصلی علت مرگ خارج از حوزه کاری ما و مرتبط با اداره کل دامپزشکی است اما با توجه به شواهد موجود علت مرگ در تور ماهیگیران گرفتار شده است. و خفگی.»

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود افزود: همه ساله با شروع فصل صید در دریای خزر و حضور گاوهای صیادان در دریا شاهد استقرار این دام ها در گستره وسیعی هستیم. آبهای ساحلی لنگرود. با توجه به نحوه زندگی و نوع تغذیه این گونه، شاهد خفگی دسته جمعی آنها توسط تورهای ماهیگیری هستیم.

جهش با اشاره به تکرار این معضل در سال های اخیر و در استان های همجوار افزود: با توجه به جمعیت بالای این گونه پرنده در استان های شمالی و حتی جهانی، هر ساله شاهد تلفات و تلفات هستیم. میر در تورهای ماهیگیری تعدادی باکلان صید می شود که در مقایسه با جمعیت بالای این پرنده ناچیز است.

باکلان ها منقاری منحنی یا داسی شکل دارند که نوک آن به سمت پایین خمیده است. بین انگشتان پا یک شبکه مفصلی کامل مشخصه پرندگان دریایی است.

این پرندگان به دلیل نیاز به شنا بال های نسبتا کوتاهی دارند. به همین دلیل در پرواز بیش از هر پرنده دیگری انرژی مصرف می کنند.همه گونه های این پرندگان ماهی خوار هستند و با غواصی از سطح آب ماهی صید می کنند.

برخی از گونه های این پرندگان تا عمق 45 متری شیرجه می زنند. این پرندگان علاوه بر ماهی از خرچنگ ها، دوزیستان و نرم تنان نیز تغذیه می کنند.