اجرای طرح غربالگری و ردیابی زندانیان در تعزیرات استان کردستان – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کردستان، با حضور رئیس قاضی استان کردستان و قضات دادگاه های عمومی و انقلاب و دادسرای مرکز استان کردستان در محل ندامتگاه مرکزی سنندج و با حضور همزمان قضات شهرستان های تابعه در ندامتگاه های استان، طرح غربالگری و نظارت بر زندانیان استان کردستان اجرا شد.

رئیس دیوان عالی کردستان در حاشیه این مراسم اعلام کرد: هدف از اجرای این طرح رسیدگی به مشکلات زندانیان و به ویژه کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان در چارچوب قانون و بر اساس دستورات ریاست محترم قوه قضائیه.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به بررسی مجدد پرونده کلیه زندانیان استان کردستان توسط قضات بر اساس این طرح، تصریح کرد: مجازات زندانیان مشروط کاهش یافت. با رعایت مقررات و در چارچوب قانون مشمول این طرح می شوند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان افزود: به قضات استان توصیه می شود در مراحل تحقیقاتی ضمن صدور قرارهای تامینی متناسب با جرم ارتکابی متهم حتی در صورت امکان این دستورات منجر به دستگیری متهم و استفاده از تسهیلات قانونی از جمله مجازات جایگزین حبس در اولویت قرار دارد.

لازم به ذکر است این طرح همزمان در ندامتگاه مرکزی سنندج و سایر ندامتگاه های استان با حضور رئیس قضات، دادستان و 144 قاضی از شهرستان های تابعه استان برگزار شد.

در پایان این مراسم تعداد 196 پرونده از موسسات و مؤسسات دوستی مشمولان سراسر استان پذیرفته شد که از این میان می توان به مرخصی های منتهی به آزادی، اشتغال، مرخصی، آزادی مشروط، اتصال الکترونیکی، تعلیق غم و اندوه اشاره کرد. پیشنهاد عفو