آغاز طرح ایمنی زمستانی در محورهای مواصلاتی آستارا – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر عنایت رضایی پور عصر پنجشنبه در بازدید از محور کوهستانی آستارا در اردبیل و حیران گردنه از آغاز اجرای طرح ایمنی زمستانه در محورهای مواصلاتی این شهرستان و رسوب 400 تن نمک. حیران آستارا از شن و ماسه برای مقابله با بارش احتمالی برف و مسدود شدن محور خبر داد.

فرماندار آستارا گفت: همزمان با فصل سرما و شروع بارش برف و باران در گردنه حیران، عملیات راهداری زمستانی این شهرستان از روز پنجشنبه آغاز شد و در این راستا 35 نفر آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند. چهار ایستگاه با 20 دستگاه خودرو نیمه سنگین و سنگین.

وی افزود: 200 تن شن و ماسه و 200 تن نمک تهیه و در ایستگاه های مورد نظر برای مواقع ضروری توزیع و ذخیره شده است.

فرماندار آستارا با اشاره به کمبود تجهیزات در اداره راه آستارا گفت: در مواقع بحران از بخش خصوصی آستارا که ماشین آلات سنگین دارد استفاده می شود.

وی حفظ و نگهداری مسیرهای جاده آستارا به شهرستان تالش را بر عهده اداره راه آستارا دانست و افزود: در مجموع 109 کیلومتر از راه اصلی در شرایط عادی، برفی و بحرانی کنترل می شود تا جاده همیشه باز است و ترافیک جریان دارد.

فرماندار آستارا همچنین از پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر منطقه بازدید کرد ماهیگیر وی در بازدید از تجهیزات و امکانات این پایگاه گفت: برای طرح زمستانی 27 نیروی انسانی آموزش دیده با 2 دستگاه خودرو در مجتمع اداری هلال احمر آستارا مستقر هستند تا پاسخگوی تماس ها و پشتیبانی از عملکرد تیم مرکز باشند.

رضایی پور از شهروندان در فصل سرما و به خصوص چه زمانی پرسید باران ها سفرهای خود را به حداقل برسانید و اگر مجبور به سفر هستید، وسایل زمستانی را به همراه داشته باشید و از سالم بودن خودرو خود مطمئن شوید.