قیمت جهانی نفت امروز 1401/09/18 | برنت 76 دلار و 70 سنت شد – اخبار دنیای اقتصاد – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اختلال در عرضه نفت به دلیل تعطیلی یکی از خطوط لوله اصلی نفت خام از کانادا به آمریکا، قیمت نفت را در روز جمعه افزایش داد، اما قیمت نفت نزدیک به پایین‌ترین سطح از زمان گذشته باقی ماند. 2021، به دلیل نگرانی در مورد کاهش تقاضای جهانی.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 54 سنت معادل 0.71 درصد افزایش به 76 دلار و 69 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 50 سنت افزایش 0.70 درصدی به 71 دلار و 96 سنت معامله شد.

اخبار مربوط به تعطیلی خط لوله کیستون کانادا در ایالات متحده باعث افزایش قیمت نفت در روز پنجشنبه شد، اما اطمینان بازار مبنی بر موقتی بودن این مشکل باعث شد قیمت نفت افزایش بیش از حد نداشته باشد. بیش از 14000 بشکه نفت خام از این خط لوله به رودخانه ای در کانزاس نشت کرد که یکی از بزرگترین نشت نفت در ایالات متحده در دهه گذشته بود.

اما تحلیلگران می گویند که این اختلال در عرضه موقتی است و بر چشم انداز تقاضای نفت تأثیری نخواهد گذاشت. قیمت نفت خام آمریکا در حال نزدیک شدن به 70 دلار در هر بشکه است و دولت بایدن باید به فکر تکمیل ذخایر استراتژیک نفت باشد.

قیمت نفت بیشترین کاهش هفتگی خود را در چند ماه اخیر تجربه کرد زیرا معامله گران انتظار دارند ماه ها طول بکشد تا مزایای کاهش محدودیت های چین برای مقابله با ویروس کرونا به تقاضا کاهش یابد.

انتهای پیام/4