رد ادعای مطرح شده در خصوص اصلاح قانون کار به نفع کارفرما – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، حسن محمدیاری شامگاه پنجشنبه در گفت و گوی ویژه با شبکه باران با اشاره به آخرین اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت، اظهار داشت: از آنجایی که دولت آمار کارکنان شرکت و آمار لازم را ندارد. اطلاعات اعتباری برای اجرای این طرح تصمیم گرفته ایم و بین دولت و کمیسیون اجتماعی تکلیف مشخص شود تا در اسرع وقت برای افراد تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: طبق قانون افرادی که در مقاطع مختلف به کار گرفته می شوند به شرط داشتن دو سال سابقه کار و صلاحیت عمومی به قرارداد مدت معین تبدیل می شوند و افرادی که پس از تصویب این قانون جذب می شوند بر اساس این قانون جذب می شوند. مدارک تحصیلی و دارندگان آزمون و بدون واسطه، یعنی شرکتها بدون محدودیت و متمرکز جذب می شوند.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تکذیب ادعاهای مطرح شده در خصوص اصلاح قانون کار به نفع کارفرما، گفت: نگرانی هایی از سوی فعالان اقتصادی مطرح شده و مقرر شده مشکلات به گونه ای حل شود که طرفین از این رو در هفته های آینده این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است.

محمدیاری با اشاره به تصویب طرح دو فوریتی کمیسیون اجتماعی جوانان مجلس گفت: این طرح چهار فوریه تامین تجهیزات است. بچه داشتن او متمرکز است

وی تصریح کرد: بسیاری از شهروندان برای دریافت تسهیلات بچه داشتن آنها با مسائلی مانند چک های NSF مواجه هستند، بنابراین تصمیم گرفته شده است که بدهکاران بانکی می توانند از تسهیلات با 50 درصد تخفیف یعنی پرداخت 50 درصد از بدهی خود استفاده کنند. بچه داشتن استفاده کنند

محمدیاری با بیان اینکه اعطای 200 متر زمین برای صاحبان فرزند سوم در قانون پیش بینی شده است، افزود: بخشی از این قانون قبلاً به تصویب شورای نگهبان رسیده است اما در اجرای آن مشکلاتی وجود داشته است. اخیرا اصلاح شده است.

او گفت که ارائه امضاء کردن وی گفت: ردیابی اعتبارات ملی و ریاست جمهوری و دریافت تسهیلات گردشگری نیز پیگیری می شود چرا که رضوان شهر به عنوان شهر پایلوت گردشگری انتخاب شده است.

نماینده مردم تلاش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با بیان اینکه سد لاستیکی ماسال امسال به بهره برداری می رسد، گفت: در تلاش هستیم با حضور وزیر نیرو این سد را به بهره برداری برسانیم.

وی خاطرنشان کرد که سد شفارود مثل استخوان زخمی است و مشکلات زیادی دارد، گفت: کارگاه سد شفارود تعطیل است و حقوق کارگران به تعویق افتاده است اما استاندار و دادگستری استان قول داده اند که نهایی شود.

محمدیاری با بیان اینکه با توجه به قول پیمانکار سابق سد شفارود سید گفت که روند انتقال به سپاه سد ادامه دارد. شفارود احیاء کننده آب کشاورزی، شرب و صنعتی غرب گیلان است و بسیار مهم است و باید مشکلات آن به صورت ویژه حل شود.