لاله های نارنجی به دنبال انتقام از مسی و دوستانش هستند

ایمان گدرزی: قبل از اینکه کسی بداند این جام جهانی پر از اتفاقات است، همه انتظار داشتند که هلند و آرژانتین بر گروه خود مسلط شوند و با پیروزی در اولین بازی با حذف مستقیم در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم بروند. اگرچه محاسبات بسیاری از مردم درست از آب درنیامد، اما آرژانتین و هلند در صدر گروه قرار گرفتند و در بازی بعدی خود پیروز شدند. حالا آنها در یکی از رایج ترین بازی های تاریخ جام جهانی به مصاف یکدیگر خواهند رفت. آنها رقبای آشنا هستند، این ششمین بازی دو تیم است و تنها حریفی که آرژانتین در جام جهانی بیشتر با آن بازی کرده آلمان است. این دیدار نه تنها یکی از پرتکرارترین بازی های جام جهانی است، بلکه تقریبا تمام تقابل های این دو تیم حفظ شده است.

اولین بازی در سال 1974 یکی از بهترین بازی های تاریخ هلند است. یوهان کرایف در اوج و گاهی غیرقابل توقف بود. او دو گل و یک گل برای هلند به ثمر رساند تا با نتیجه 4-0 پیروز شود. چهار سال بعد کرایف رفت و پس از کمک به تیم در جام جهانی، با اعلام بازنشستگی جهان را شوکه کرد. میزبان این دوره آرژانتین و رژیم نظامی آن بود.

لاله های نارنجی به دنبال انتقام از مسی و دوستانش هستند

آنها این بار در فینال به مصاف یکدیگر رفتند. شرایط عجیبی بود و آرژانتین دیر رسید تا جایی که هلند تهدید کرده بازی نکند. این دیدار جنجالی در وقت قانونی 1-1 به پایان رسید، اما درخشش ماریو کمپس در وقت اضافه باعث شد آرژانتین به اولین قهرمانی خود دست یابد. دو تیم برای دیدار در جام جهانی 20 سال صبر کرده اند. این بار در یک چهارم نهایی تورنمنت فرانسه 1998. خیلی چیزها تغییر کرده بود، دیگو مارادونا برای آرژانتین آمده بود و رفته بود. Côté Orange، یک تیم جوان و با استعداد که شامل بزرگان آینده است. بازی پر از هیجان بود. گل پاتریک کلایورت پس از 5 دقیقه توسط کلودیو لوپس لغو شد. هر دو تیم 10 نفره شدند و در دقیقه 89 دنیس برگکمپ یکی از خاطره انگیزترین گل های تاریخ جام جهانی را به ثمر رساند و این آخرین گلی بود که در بازی آرژانتین و هلند در جام جهانی به ثمر رسید. . دو بازی بعدی بدون گل به پایان رسید. بازی مرحله گروهی جام جهانی 2006 شاید بازی کمتری برای هر دو تیم بود، زمانی که آلبی سلسته و نارنجی ها مساوی کردند و با شکست دادن دو تیم دیگر گروه به مرحله بعد رفتند. بازی هشت سال بعد بسیار مهم بود. هلند لوئیس فن خال تا نیمه نهایی خسته کننده و نتیجه گرا بود و آرژانتین نیز ماموریت داشت لیونل مسی را به جام برساند. 120 دقیقه بازی بدون گل بود و هلند زیر فشار ضربات پنالتی دوام نیاورد، آرژانتین به فینال رسید. فردا شب فصل دیگری از این بازی پرماجرا در ورزشگاه لوسیل برگزار می شود. جشنی که در دوره های قبلی شاهد کرایف و کمپس بود، اکنون با مسی تمام نشدنی و بازیکنانی مانند کودی گاکپو ادامه دارد. ما کاملاً حق داریم که منتظر یک بازی خاطره انگیز دیگر باشیم، چیزی که بارها و بارها در فیلم ها و ویدیوهای بعدی جام جهانی تکرار خواهد شد. مسی در 35 سالگی توانایی های خود را ثابت کرده است، تاریخ در انتظار هر دو تیم است، اما فقط یک نفر می تواند این دعوت را بپذیرد. اخبار تیم جولین آلوارز امیدوار است عملکرد او بتواند لیونل اسکالونی را متقاعد کند تا در ترکیب آرژانتین قرار بگیرد. مهاجم منچسترسیتی در دو بازی اول تیمش در ترکیب اصلی نبود اما از همان ابتدا مقابل لهستان و استرالیا در زمین حضور داشت و در هر دو بازی گلزنی کرد. لائوتارو مارتینز به عنوان یار تعویضی مقابل استرالیا وارد زمین شد و بعید است با موقعیت های فوق العاده ای که از دست داد، در ترکیب اصلی قرار بگیرد. آنخل دی ماریا در مرحله یک هشتم نهایی غایب بود اما شاید برای احتیاط این کار انجام شد و به خصوص با مصدومیت پاپو گومز مقابل هلند بازی خواهد کرد. نیکلاس اوتامندی و کریستین رومرو در اولویت اسکالونی هستند و لیساندرو مارتینز احتمالا روی نیمکت خواهد رفت. انتظار می رود مسی که چندین بار آرژانتین را نجات داده بهترین شب خود را در این بازی داشته باشد. هلند هیچ نگرانی برای مصدومیت ندارد و فان خال به فرمول پیروزی دست نمی دهد، بنابراین انتظار تغییرات زیادی را نداشته باشید. ممفیس دیپای دوباره سرعت خود را افزایش داد و شراکت خطرناکی با گاکپو و پشت سر آنها دیوی کلاسن ایجاد کرد. دنزل دامفریس نیز با گلزنی و دو پاس گل مقابل آمریکا با اطمینان به این مسابقه نزدیک می شود که باعث شد فان خال در کنفرانس مطبوعاتی او را ببوسد. سه مدافع تغییر نمی کنند و اورین تایمبر بیشتر از ماتیس دلیخت اعتماد دارد.

ترکیب احتمالی هلند: Neuport; وود، ون دایک، آکه; دامفریس، درون، دیونگ، کور. طبقه بندی کردن ; گاکپو، دیپای آرژانتین: مارتینز; مولینا، رومرو، اوتامندی، آکانیا؛ دی پل، فرناندز، مک آلیستر؛ دی ماریا، مسی، آلوارز

بیشتر بخوانید:

258254