دیدار السیسی با رهبران عراق و چین – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر روز پنجشنبه در حاشیه اجلاس سران کشورهای عربی و چین در عربستان سعودی با شی جین پینگ همتای چینی خود دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، «بسام رازی» سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر گفت: السیسی در این دیدار بر توسعه همکاری های مشترک در همه زمینه ها با چین چه در سطح کشورهای عربی و چه در سطح دوجانبه تاکید کرد. چارچوب. به عنوان بخشی از مشارکت راهبردی جامع بین دو کشور.

در این دیدار ابعاد همکاری دوجانبه چین و مصر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین که روز چهارشنبه در سفری تاریخی و مهم توسط رسانه‌ها و استقبال گرم مقامات ریاض وارد ریاض شد، بر فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مصر و چشم‌انداز وسیع افزایش تجارت و همکاری تاکید کرد. روابط اقتصادی دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

شی جین پینگ در سفر به عربستان سعودی علاوه بر دیدار با سران عربستان در دو اجلاس سران که یکی با حضور سران کشورهای عربی و دیگری با حضور اعضای کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار می شود، شرکت خواهد کرد. شورای همکاری

رئیس جمهور مصر همچنین شامگاه پنجشنبه با محمد شیعه السودانی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.

سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر گفت: السیسی موفقیت سودانی در کسب رای اعتماد از پارلمان و تشکیل دولت را تبریک گفت و برای وی در انجام ماموریت هایش آرزوی موفقیت کرد.

السیسی همچنین بر توسعه روابط دوجانبه میان مصر و عراق تاکید کرد.

نخست وزیر عراق در این دیدار از تلاش های مصر برای حمایت از عراق در همه زمینه ها قدردانی کرد.

در این دیدار بین السیسی و السودانی روابط مشترک دوجانبه به ویژه پروژه های همکاری دوجانبه در زمینه های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.