نتانیاهو خواستار تمدید مهلت تشکیل کابینه شد – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، پس از اینکه بنیامین نتانیاهو در مهلت تعیین شده نتوانست تشکیل کابینه را تکمیل کند، حزب لیکود با درخواست رسمی رهبر این کشور خواهان تمدید مهلت تشکیل کابینه شد. رژیم صهیونیستی، اسحاق هرتزوگ.

بر اساس این گزارش رسانه های عبری گزارش دادند که حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو از هرتزوگ خواسته تا مهلت تشکیل کابینه را تمدید کند.

شبکه عبری زبان «کان» گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود که از سوی اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل برای تشکیل کابینه جدید منصوب شده بود، خواستار تمدید دو هفته ای برای تشکیل کابینه جدید خود شده است.

نتایج انتخابات اخیر رژیم صهیونیستی و تشکیل دولت بعدی به رهبری مشترک ‘بنیامین نتانیاهو’، ‘بزالل اسموتیچ’، ‘ایتمار بن گوور’ و ‘آریه درعی’ نشان دهنده عمق تاثیرات منفی آن بر وحدت است. جامعه صهیونیستی و مناقشه بر سر ماهیت «هویت اسرائیل» به طور همزمان بازتعریف یهودیت و بررسی بسیاری از مسائل امنیتی راهبردی را که بنیانگذاران اولیه رژیم صهیونیستی عمداً راه حل عیب خود را برای ایجاد تفرقه و حفظ وحدت به تعویق انداختند را ضروری ساخت. وجود نوپای این رژیم.

در همین حال، یایر لاپید، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی با ارسال نامه ای سرگشاده به شهرداران شهرهای اشغالی، از آنها خواست با دولت جدید تشکیل شده توسط حزب راست برنده انتخابات همکاری نکنند.

در نامه لاپید آمده است: این نامه را با نگرانی شدید نسبت به آینده نظام آموزشی و دولت برای شما می نویسم، زیرا دولت جدید تشکیل شده در اسرائیل، آموزش فرزندان ما را نادیده گرفته و آن را به افراطی ترین شکل تبدیل کرده است. تاریک ترین وضعیت جامعه اسرائیل

وی افزود: همانطور که می دانید صحبت از یک حزب افراطی نژادپرستانه و خطرناک است. لذا از جنابعالی تقاضا دارم تا زمانی که واحد برنامه درسی و مشارکت خارجی وزارت معارف زیر نظر «آوی ماوز» است، همکاری نکنید.

لاپید ادامه داد: مسئولیت سنگین محتوای آموزشی که فرزندان ما در مدرسه خواهند آموخت اکنون بر عهده شماست. برای اینکه سیستم آموزشی رسمی و لیبرال بماند و مقامات محلی از حق خود برای شکل دادن به آموزش در داخل مرزهای خود استفاده کنند، باید همه چیز را کنترل کنید.

این موضع نخست وزیر سابق رژیم اشغالگر پس از آن است که او قدرت کنترل برنامه های درسی خارجی در مدارس اسرائیل را به شخصیت راست افراطی آوی مائوز داد.

بنیامین نتانیاهو در واکنش به اقدام لاپید گفت: لاپید افسران ارتش اسرائیل و سران دولت های محلی را تشویق می کند که از دولت آینده نافرمانی کنند.

لازم به ذکر است که حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو قراردادی را امضا کرد که بر اساس آن آوی مائوز در دولت تل آویو پستی خواهد داشت. مائوز رهبر حزب «نائوم» است که یک حزب ملی-مذهبی است و از تفسیری افراطی از قوانین مذهبی یهود حمایت می کند.