حرف مرد حرف نیست!

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول کیهان در یادداشتی نوشت:

1- پیروزی بزرگ و غرورآفرین تیم ملی کشورمان در بازی دیروز با توجه به جنبه های داخلی و خارجی آن نه تنها یک پیروزی بزرگ در عرصه ورزش بود، بلکه تیم ملی فوتبال کشورمان آرزوها و تحلیل های مردم را نیز در هم کوبید. دشمنان ایران اسلامی در بازی دیروز خود زیر گام های قدرتمند خود قرار گرفتند. نماد ایران سربلند را زیر پا گذاشتند و به ملت دادند. نواختن تکان دهنده و غیورانه سرود ملی، سجده شکر بعد از پیروزی، برافراشتن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران، اشک شوق تماشاگران هنگام اجرای سرود ملی و سرود مشترک بازیکنان و ایرانی های حاضر در ورزشگاه با او و… تصویری هیجان انگیز از بازی دیروز، نه او نه تنها به ملت ایران بلکه به همه دوستداران ایران اسلامی در جهان هدیه داد. اهالی تهران و سایر شهرهای ایران این پیروزی بزرگ را با روشن کردن چراغ خودرو، برافراشتن پرچم ایران و پخش شیرینی جشن گرفتند و برای پیروزی بیشتر تیم ملی دعا کردند.

2- تیتر اول کیهان در روز سه شنبه 10 آذرماه و عبارتی که با عنوان «روتیتر» ظاهر شد، واکنش های متفاوت و بعضا متناقضی را در پی داشت. عنوان اصلی “ایران 2 – انگلیس و اسرائیل و میهن پرستان داخلی و خارجی 6” بود با این عنوان، تلاش شدید تیم ملی کشورمان را برجسته کردیم و اشاره کردیم که 2 گلی که تیم انگلیس به ثمر رساند بیش از 2 گل بوده است. . با این توضیح که تیم ملی کشورمان نه تنها با تیم انگلیس، بلکه با دولت انگلیس، رژیم صهیونیستی، آل سعود و میهن پرستان مزدور که توسط دولت های یاد شده داخل و خارج از کشور به خدمت گرفته شده بودند، روبه رو شد. برای تضعیف روحیه بازیکنان تیم ملی کشورمان استفاده می شود. بنابراین، 2 گل تیم ملی ایران در مقابل 6 گل تیم انگلیسی، اگرچه در محاسبات تعریف شده “باخت” به حساب می آید، اما این باخت باختی ناعادلانه در زمینی ناهموار بود، با توجه به صحنه ای که تاکنون ذکر شده است.

3- لقب کیهان برای عنوان ذکر شده در روز سه شنبه گروه دردناکی از چند ملی پوش کشورمان بود که در شروع بازی ایران و انگلیس از خواندن سرود ملی کشورمان خودداری کردند! این اقدام با توجه به شرایط آن روزها و تلاش های گسترده و همه جانبه دشمنان خارجی و مزدوران مزدور آنها در داخل کشور که با هدف اعلام شده مقابله با پایگاه هویت اسلامی و ایرانی کشورمان انجام شد دور از انتظار بود. . .

به همین دلیل بی توجهی برخی بازیکنان در توییت کاهان مورد انتقاد قرار گرفت. برخی از دوستان می گفتند سابقه عدم تطابق با سرود ملی در بازی های دیگر وجود دارد.

حتی اگر این تصور خالی از واقعیت نبود، از آنجایی که سرود ملی نماد ایران اسلامی است، انتظار می رفت در اوج نفرت دشمنان از کیان ایران اسلام، نکته مذکور مورد توجه ویژه بازیگران قرار گیرد. . تیم ملی که نماینده ملت ایران است. به ویژه زمانی که صدها رسانه خارجی در این زمینه مشغول نشر اکاذیب و توهم بودند.

4- با این حال دیروز در شروع بازی مقابل تیم “ولز” تمامی ملی پوشان کشورمان همزمان با نواختن سرود ملی ایران، با حال و هوای متحرک و غرور آفرین با این ملی پوش همخوانی کردند. نماد و نکته دیدنی و شنیدنی دیگر این است که تماشاگران ایرانی حاضر در ورزشگاه در حالی که اشک شوق در چشمانشان حلقه زده بود در کنار اعضای تیم ملی همخوانی کردند. این اتفاق قابل تامل قبل از هر چیز حکایت از آن داشت که در بازی قبلی مقابل انگلیس سکوت برخی از ملی پوشان کشورمان در هنگام پخش سرود ملی ایران از روی سهل انگاری بوده و دلیل دیگری نداشته است. زیرا اگر غیر از این بود در بازی دیروز با شور و غرور ضد دشمن سرود ملی کشورمان را نمی خواندند. از این رو بر خود لازم می دانیم آنچه را که در «روتیتر» تیتر یک کهن از روز سه شنبه 10 آذرماه از آن گلایه کردیم، اصلاح کنیم و از تیم ملی فوتبال کشورمان کمال تشکر را داریم.

5- در بین ضرب المثل های رایج این ضرب المثل که حکیمانه و پرهیزکار هم هست زیاد دیده می شود یعنی «کلام مرد همیشه یک کلمه نیست». با این توضیح که عذرخواهی از سوء تفاهم و اشتباهی که بین آن دو پیش آمده از شئونات اسلامی و نشانه جوانمردی است. به دلایلی که به اختصار و گذرا ذکر کردیم، خودداری از همخوانی با سرود ملی را اقدامی ناخوشایند دانستیم و از اخلاق و اخلاق دینی و ملی خارج شدیم – و می دانیم – به همین دلیل برخی از اعضای تیم ملی. کشورمان از خواندن همراه با سرود ملی خودداری کنند. -به خصوص در اوج توهمات دشمنان علیه کیان اسلام و ایران- این کار را ناپسند و ناشایست دیدیم، اما اکنون که می بینیم سکوت آنها از روی سهل انگاری بوده، وظیفه شرعی خود می دانیم که برداشت قبلی خود را اصلاح کنیم.

برادر رزمنده عزیزم سردار صفوی فرمانده اسبق سپاه با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب به نقل از این نویسنده که فرمودند: «کی گفته یک حرف مرد است؟!» اگر حرف درستی زد، اصرار کند و از سرزنش این و آن نترسد، اما اگر اشتباه کرد، اشتباهش را اصلاح کند.

6- در نهایت مراجعه به متن سرود ملی ایران و مقایسه آن با متن (ترجمه شده) سرود ملی انگلیس خالی از لطف نیست، آن را بخوانید!

ابتدا متن سرود ملی انگلیس را ببینید.

“خدایا پادشاه بزرگ ما جورج را حفظ کن،
زنده باد پادشاه بزرگوار ما
خدا شاه را حفظ کند.
آن را تسخیر کند
شاد و سربلند باشید
تا بر ما حکومت کند،
خدا شاه را حفظ کند!
حال به متن سرود ملی ایران نگاه کنید و مقایسه کنید:

«سر از افق آمد
مهر مشرق
نور درخشان مؤمنان
بهمن سرچشمه ایمان ماست
پیام امام
“استقلال، آزادی”
نقش روح ما
شهدا در گوش فریاد شما پیچید
دائمی و ابدی
جمهوری اسلامی ایران”.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید