خبرنگاران به عنوان عضوی فعال در جامعه نقش مهمی در تبیین افکار عمومی دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، سرهنگ محمود علی فر فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه اعضای فعال جامعه هستند و به عنوان نقش آفرین به نظر می رسند. الگوهایی برای مردم با توجه به اتفاقات اخیر این گروه می تواند نقش مهم و موثری در تبیین افکار عمومی مطابق با جهاد داشته باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از جوانان ایران اسلامی ندانسته و ندانسته در دام افکار شوم دشمنان افتاده و فریب تبلیغات دروغین رسانه ای دشمن را خورده اند. این موضوع باید در سطح جامعه تبیین شود که همه این تبلیغات برای ناامن کردن کشور و حمله به ایران اسلامی است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: دشمنان نه به فکر جوانان ما هستند و نه آینده آنها و از آنها به عنوان مهره برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند و اگر واقعا رسانه ها به فکر آینده مردم ایران هستند چرا می آیند. از کشورهای مستکبر و اروپایی نمی خواهند تحریم ها علیه مردم ایران شکسته شود.

وی با اشاره به برخی شخصیت ها و سلبریتی های دشمن محور ادامه داد: متأسفانه برخی افراد صاحب نام جامعه، برخی از ورزشکاران و افراد مشهور بدون فکر و اطلاعات درست تحلیل و اظهار نظر سیاسی می کنند که در چنین جایگاهی قرار دارند. و گاه برخی از آنها با دریافت پول به تبلیغ و صف آرایی با دشمنان می پردازند و جوانان ما نیز بدون اطلاع از این افراد الگو می گیرند.

علی فر گفت: در چنین شرایطی همه باید دست به دست هم دهیم و هر فرد یا مردمی چه در جایگاه مسئول خود و چه به عنوان یک فرد عادی در تبیین افکار عمومی جامعه نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به تبلیغات و شایعات کذب دشمن در استان گلستان به ویژه در شهرستان گنبدکاووس گفت: شهرستان گنبدکاووس در تبلیغات دروغین رسانه ای خود به دلیل حضور اقوام مختلف یکی از اهداف دشمن بود. ادیان، اما با توجه به اینکه همه مردم گنبدکاووس متعلق به همه اقوام هستند. و متدینین اهل فهم و بصیرت بودند. دشمنان و رسانه های معاند نتوانستند در استان گلستان و به ویژه شهرستان گنبدکاووس ناآرامی ایجاد کنند.

فرمانده انتظامی گنبدکاووس یادآور شد: در ابتدای ناآرامی ها معدود افرادی که در گنبدکاووس در خیابان حاضر شدند، اکثرا جوانان زیر 20 سال بودند که در گفتگو با آنها متوجه شدیم که هیچ کدام از آنها هدف و آرمان خاصی نداشته اند. و تحت تأثیر احساسات قرار گرفتند.درج آگهی های جعلی از رسانه های متخاصم به خیابان ها آمد.

وی گفت: در اتفاقات اخیر نیروی انتظامی بدون سلاح وارد صحنه شد و از آنجایی که دشمنان ما اکثراً بی گناه و ناآگاه بودند فقط نقش نگهبانی داشتند تا به هیچ یک از هموطنان عزیز آسیبی نرسد. در این حوادث واقعاً نیروهای پلیس مظلوم واقع شدند و با اینکه متعلق به خود مردم بودند، به شدت مورد حمله قرار گرفتند.

علی فر تاکید کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان گنبدکاووس همواره در کنار مسئولین به ویژه نیروی انتظامی ایستاده اند و با انتشار اطلاعات دقیق و شفاف سعی در شفاف سازی افکار عمومی دارند و از دشمن جنگ رسانه ای انتظار داریم. رسانه ها و خبرنگاران کمپینی را برای شفاف سازی افکار عمومی در مورد تبلیغات دروغین دشمن به راه انداخته اند.

انتهای پیام/83021
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید