ساماندهی بیش از 2000 نفر در خانه امن اردبیل – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، خسرو امان شامگاه یکشنبه در تشریح اقدامات حمایتی اجتماعی استان از زنان قربانی خشونت خانگی، خانه امن را پناهگاه موقت زنان در معرض خشونت عنوان کرد و گفت: بیش از 2 هزار زن در معرض خشونت خانگی هستند. فرزندان آنها در مراکز پذیرش ایمن در استان اردبیل پذیرفته و ساماندهی شده اند.

وی با بیان اینکه این مرکز که سرپناه دختران آسیب پذیر است به صورت شبانه روزی و به صورت غیردولتی خدمات رسانی می کند و افزود: بانوان در مدت اقامت خود در این مکان از خدمات تخصصی فردی، خانوادگی و اجتماعی به منظور بهره مندی می برند. برای حل مشکل خشونت و آسیب به صورت رایگان بهره مند می شود و گروه های هدف می توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل فعالیت مرکز مداخله را در کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و گفت: در حال حاضر در استان اردبیل 6 مرکز مداخله در بحران های فردی و خانوادگی به صورت روزانه، 4 واحد به صورت 24 ساعته وجود دارد. 2 واحد به صورت غیردولتی در رابطه با ارائه کمک، مشاوره حقوقی و روانی به عاملان خشونت و قربانیان خشونت.

امید با اشاره به استفاده از ظرفیت سامانه 123 در تمامی نقاط شهری و روستایی افزود: از مردم و همشهریان تقاضا داریم هرگونه خشونت علیه زنان و زنان را گزارش کنند. خشونت خانگی با شماره تلفن رایگان 123 تماس بگیرید، این خط به صورت 24 ساعته پاسخگوی تمامی تماس گیرندگان استان است.

وی ادامه می دهد: به محض تماس با کارشناسان اجتماعی، بلافاصله موضوع به تیم سیار اورژانس اجتماعی شهرستان مربوطه گزارش می شود و این تیم تخصصی با رعایت اصل رازداری حرفه ای در موارد گزارش شده مداخله می کنند. اقدامات لازم را انجام دهید. تا زمانی که ایمنی و سلامت روانی زنان تضمین شود، تحت نظارت قرار گیرد.