الزام جدید برای تغییر وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه تهران – اخبار سیاسی تسنیم

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران امروز در مراسم افتتاحیه پردیس علم و فناوری شهید چمران دانشگاه تهران در اشتهارد اظهار داشت: افتتاح این مجموعه حرکت جدیدی در ارتباط بین صنعت و دانشگاه و سبک جدیدی از مشارکت استراتژیک بین دولت، دانشگاه و بخش خصوصی. امیدواریم این مشارکت استراتژیک نقطه عطفی در تاریخ روابط صنعت و دانشگاه باشد.

رئیس دانشگاه تهران افزود: ما همیشه از ارتباط صنعت و دانشگاه صحبت می کنیم و با وجود اینکه در گذشته تلاش هایی برای گسترش این ارتباط صورت گرفته اما در این زمینه موفقیت چندانی نداشته ایم. با بررسی اولیه قراردادهای پژوهشی دانشگاه، مشخص می شود که بیشتر این قراردادها با نهادهای واسطه است و نه با صنعت اصلی.

وی با یادآوری اینکه فضای فیزیکی پردیس علم و فناوری شهید چمران دانشگاه تهران در اشتهارد توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در اختیار دانشگاه تهران قرار گرفت، گفت: نزدیک به 2000 بنگاه دانش بنیان در شهرستان اشتهارد فعالیت می کنند که این تعداد. از بنگاه های دارای ظرفیت فوق العاده ای برای این حوزه در نظر گرفته شده است زیرا برابر با تعداد بنگاه های مستقر در 7 استان است.

رئیس دانشگاه تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با اعلام اینکه پردیس علمی و فناوری شهید چمران دانشگاه تهران محل برگزاری دوره های فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه تهران خواهد بود، گفت: فرصت های مطالعاتی برای اعضای هیات علمی دانشگاه تهران. دانشگاه تدوین خواهد شد که بر اساس آن اعضای قراردادی و رسمی هیئت علمی ملزم به گذراندن دوره فرصت مطالعاتی در صنعت برای تغییر وضعیت خواهند بود. همچنین در حوزه ارتقای اعضای هیأت علمی گروه اجرایی، شاهد امتیاز ویژه برای افرادی که در این صنعت حضور دارند، خواهیم بود.

مقیمی افزود: پردیس علم و صنعت دانشگاه تهران در اشتهارد به ایستگاه آموزشی و کارآموزی دانشجویان دانشگاه تهران تبدیل می شود. بر اساس برنامه تحول آموزشی دانشگاه تهران، دوره های کارآموزی و مهارتی به شدت تقویت می شود و دانشجویان در قالب دوره های چند روزه با اساتید فعلی برای فرصت های آموزشی در این پردیس مستقر خواهند شد.

رئیس دانشگاه تهران درباره کارکرد فرهنگی مورد انتظار پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران در اشتهارد گفت: به برگزاری نشست ها و اردوهای فرهنگی و همچنین مهارت آموزی صنعتی نیاز مبرم داریم. پردیس دانشگاه تهران در اشتهارد کمک می کند تا ارتباط بین کارکردهای مختلف در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مشاهده شود. این پردیس محل تردد دائمی انجمن های علمی دانشجویی خواهد بود و بر همین اساس دفتر دائمی انجمن های علمی در پردیس اشتهارد افتتاح می شود.

رئیس دانشگاه تهران همچنین تشکیل بنگاه ها و واحدهای فناورانه دانش بنیان، تبدیل نتایج تحقیقات به فناوری و اصلاح فرآیندها و کارکردهای گروه های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و بین الملل دانشگاه را برشمرد. تهران به عنوان راهبردهای اصلی تحقق دانشگاه کارآفرین در دانشگاه تهران.

200 واحد شهر دانش دانشگاه تهران در اختیار بنگاه های دانش بنیان قرار می گیرد

علی اسدی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: افتتاح این پردیس علم و فناوری به گسترش اکوسیستم علم و فناوری و توسعه فعالیت های مبتنی بر دانش در استان البرز کمک می کند. و صحنه ای برای توسعه پایگاه علمی و فناوری کشور خواهد بود.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همچنین دکتر حسینعلی علیخانی استاد کلیه دانشکده های کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران را به عنوان مدیر پردیس علم و فناوری شهید چمران از دانشگاه تهران معرفی کرد.

دکتر اسدی در بخشی دیگر از سخنان خود با اعلام اقدام عملی دانشگاه تهران در زمینه گسترش فعالیت های دانش بنیان گفت: با موافقت رئیس دانشگاه تهران، 200 واحد شهر دانش دانشگاه تهران مجموعه ای که بخشی از طرح توسعه دانشگاه است برای فعالیت های دانش بنیان در دسترس قرار می گیرد.

بر اساس این گزارش، حکم انتصاب دکتر حسینعلی علیخانی به عنوان سرپرست پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران در اشترد با حضور رئیس دانشگاه تهران، رئیس پارک علم و فناوری به وی تحویل داده شد. دانشگاه تهران، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استاندار البرز.

انتهای پیام/