جهاد تبیینی امری خطیر و مهم است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی بعدازظهر یکشنبه در همایش مبلغان و مربیان طرح تربیتی امین در مدارس البرز با تبریک به مناسبت هفته بسیج با اشاره به طرح تربیتی امین در مدارس البرز گفت: : این طرح چند سالی است که در حال انجام است، در مدارس استان در حال انجام است که الحمدالله امسال با اشتیاق بیشتری ادامه داده است.

آیت الله حسینی همدانی در بخشی دیگر با اشاره به روایتی از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم. خداوند چه کسی می داند: تکراهوا الفتنه قیمت پایان الزمان; حواس تبیر منافقینگفت: پیامبر خدا فرمود: «در پایان الزمان فتنه را دوست ندارد؛ زیرا این فتنه ها باعث نابودی منافقین می شود».

وی افزود: حوادث و گرفتاری های اخیر باعث شد چهره منافقین بهتر از گذشته و چهره کسانی که با نظام اسلامی زندگی کردند آشکار شود اما در این حوادث چهره نظام جا افتاده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به پیروزی تیم ملی فوتبال مقابل ولز در جام جهانی گفت: این پیروزی تیم ملی همه میدان های حریف پنبه ای را متحول کرد.

آیت الله حسینی همدانی در بخشی دیگر با اشاره به هدف اجرای طرح تربیتی امین در مدارس البرز گفت: مبلغان و مربیان این طرح باید در نظر داشته باشند که دچار انحراف نشوند و جذب جریانات روز مدرسه نشوند. و مسائل عمومی و به هیچ وجه نباید در عملیات مدرسه و مسائل جاری گنجانده شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات آموزشی و عقیدتی در مدارس استان گفت: مبلغان و مبلّغان باید پس از تشخیص و درک صحیح مشکل و مشکلات مدرسه محل خدمت، با دقت و سرعت عمل کنند.

رئیس شورای کل فرهنگی استان البرز با تاکید بر لزوم توجه به زبان و ذائقه عموم و کسب اعتماد به نفس برای جذب عموم، گفت: باید به روز باشید تا بتوانید به زبان مخاطب خود نزدیک شوید.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه بر تقویت و تثبیت نیروهای موجود تاکید کرد و گفت: برنامه هایی برای جذب افراد جدید نیز باید در نظر گرفته شود.

وی در ادامه افزود: پس از جذب نیاز به تهیه مطالب و ارائه آموزش در مورد مسائل مختلف فکری و دینی و … است.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخشی دیگر از شهرستان بابیان اینکه «جهاد تبیینی» موضوعی خطیر و مهم است، گفت: این موضوع همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است. شما نیز باید به آن توجه کنید

آیت الله حسینی همدانی در خاتمه با تاکید بر اینکه نباید از خدمات و کمک های اجتماعی غافل شد، گفت: مدرسه ای که در آن خدمت می کنید را مرکز دنیا بدانید و تمام تلاش خود را صرف بهبود و ارتقای آن کنید.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه تعدادی از مبلغان و مربیان طرح آموزشی امین در مدارس استان البرز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.