توزیع عادلانه منابع در استان فارس/تامین امنیت در فارس مناسب است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر محمد هادی ایمان وی بعد از ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: در شرایط کشور جنگ رسانه ای بیش از هر زمان دیگری ملموس است و نیاز به برنامه ریزی در این زمینه است. کوچک فعالیت های اجتماعی و اطلاعاتی را توسعه دهید.

عالی ترین مقام استانداری فارس ادامه داد: در اغتشاشات اخیر شاهد خویشتن داری نیروی انتظامی بود به گونه ای که اخلاق در جامعه در اولویت قرار گرفت و برخورد مناسب با انقلابیون و رسانه ها اغتشاشگران را به پایین ترین سطح رساند.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: با توجه به اتفاقات اخیر، نمره امنیتی استان بسیار خوب است، زیرا در همه موارد، اقدامات منطقی و صحیح در اولویت نیروی انتظامی فارس بوده است.

ایمان وی در ادامه خاطرنشان کرد: برخی از جلوه هایی که شخص یا افرادی در شیراز داشته اند هستند حق با ایشان بود و در دیدار با سران قوا این مسائل به گوششان رسید تا زمینه حل این مسائل فراهم شود.

استاندار فارس در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع انتقال آب از خلیج فارس به استان برای رفع مشکلات خشکسالی استان در دستور کار قرار گرفته است.

عالی ترین مقام دولت فارس افزود: امسال بیش از دو هزار گلخانه در استان فارس ایجاد شده است که می تواند میزان مصرف آب کشاورزی استان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

این مسئول با اشاره به تعطیلی چاه های غیرمجاز خاطرنشان کرد: طی فعالیت شش ساله، زمین برای انسداد چاه های غیرمجاز در استان تامین می شود.

استاندار فارس درباره بزرگراه شیراز اصفهان گفت: جلسات راهداری شیراز اصفهان هر هفته برگزار می شود و مسئولان کشوری نیز در این جلسات حضور داشتند و امید است تا پایان 6 قطعه بزرگراه برجسته شود. این سال

به گفته وی رتبه کشوری استان فارس در طرح نهضت ملی مسکن 8 رتبه ارتقا یافته است.

استاندار فارس در خصوص نابرابری اقتصادی در استان گفت: وضعیت استان فارس در بین سایر استان های کشور در میانه جدول ضرایب نابرابری اقتصادی قرار دارد و جایگاه خوبی را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گفته وی، شهرداران موظف هستند هستند ارائه غرفه های رایگان به تولیدکنندگان محصولات کشاورزی تا کالاهای مورد نیاز مردم بدون واسطه در اختیار مردم قرار گیرد.

وی در خصوص قاچاق سوخت خاطرنشان کرد: با هماهنگی نهادهای متولی کنترل قاچاق سوخت در استان فارس، زمینه قاچاق سوخت به منظور رفع مشکلات قاچاق سوخت در فارس توسعه یافته است.

استاندار فارس از اوباش آوردن معتادان فارس گلایه کردند و ادامه دادند: زودتر قول داده شده که همه معتادان دور هم جمع شوند آوردن اما تاکنون کمپ های شماره دو و سه در استان تکمیل نشده و حتی کمپ شماره سه نیز هنوز آماده بهره برداری نیست.

عالی ترین مقام دولت فارس درباره وضعیت کارخانه های راکد فارس گفت: کارخانه مخابرات باید به مزایده گذاشته شود و سرمایه گذاران جدید آماده فعال سازی این کارخانه هستند. هستند در این میان کارخانه آزمایشی نیز با فروش بخشی از زمین مطالبات کارگران را پرداخت کرده است و این کارخانه به زودی سرمایه گذار جدیدی پیدا می کند تا بتواند آبگرمکن، کولر و حتی خودروهای برقی را در حوزه تولید تامین کند.

وی افزود: امید خود را به مالکان فعلی کارخانه روغن نباتی و زمینی که در منطقه ویژه در اختیار این کارخانه قرار داده شده است، از دست داد. بازیابی و مالکان فعلی مجبور به پرداخت مطالبات کارگران می شوند هستند.

با توجه ایمان قرار بود کمپ اتباع بیگانه غیرمجاز در شیراز ایجاد شود، اما روند راه اندازی این کمپ رضایت بخش نیست.

وی در خصوص وضعیت اخیر دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه در مجاورت یک پالایشگاه قرار دارد و در تامین منابع آبی مشکل داشت اما برنامه کوچک کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای حل مشکلات این حوزه در نظر گرفته شده است. آل هاشمی ایجاد می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در زمینه تامین دارو وضعیت بهتر شده است اما مشکلاتی در این بخش وجود دارد که هنوز برطرف نشده است.

استاندار فارس تاکید کرد: وام 600 میلیون تومانی نوسازی از محل صندوق توسعه حرم سلام مطهر در نظر گرفته شده است و تمامی ساکنان با سابقه تاریخی و فرهنگی می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

این مسئول درباره کتابخانه مرکزی شیراز خاطرنشان کرد: بانک ملی 800 میلیارد تومان برای فروش ساختمان های شهر و روستا مطالبه کرده بود که با توجه به محدودیت بودجه مقرر شد بخشی از پارک ولیعصر برای ساخت و ساز در نظر گرفته شود. کتابخانه مرکزی شیراز.

این مقام مسئول خواستار ایجاد مطالبه رسانه ای در خصوص عدم امکان بارگیری فرآورده های خام معدنی در فارس و ایران شد.

استاندار فارس از وضعیت بانک های خصوصی در استان ابراز نارضایتی کرد و افزود: مجلس باید همه بانک های کشور را مجبور کند که 80 درصد منابع خود را در همین استان هزینه کنند.