روزنامه نگار اصلاح طلب: کل پروژه «حسین رونقی» بر اساس دروغ است – اخبار سیاسی تسنیم

حمزه غالبی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب، گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره مجموعه توییت‌های مازیار خسرو، دبیر سابق صفحه سیاسی روزنامه شرق، نظر خود را اعلام کرد و نوشت: کل پروژه حسین رونقی بر اساس دروغ است. “

خسروی نوشت: «دو هفته پیش به دلیل وضعیت سلامتی حسین رونقی برای تهیه گزارش از این تجمع به بیمارستان روزانه رفتم و به همراه همکارم دستگیر شدم… که احساسات و نظرات مردم را حساس و حساس کرد. تحریک شده در خصوص وضعیت جسمانی حسین رونقی خبرهای بدی در مورد وضعیت جسمانی و سلامتی وی منتشر شد اخباری از قبیل له شدن استخوان های هر دو پا، از کار افتادن اعضای داخلی بدن به دلیل اعتصاب غذای طولانی مدت و…”

وی در ادامه نوشت: اکنون خوشحالم که حسین رونقی آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشته است. اما او گفت: اخلاق حکم می کند کسانی که در شبکه های اجتماعی و رسانه ها اطلاعات اغراق آمیزی درباره حسین رونقی منتشر می کنند، خود را مسئول وضعیت این افراد و خانواده هایشان بدانند.

خسروی همچنین نوشت: «خانم ها! آقایان! استخوان های شکسته و اعتصاب غذای شصت روزه این مدت به پایان رسیده است. وجدان داشته باش و دیگر این کار را نکن.”

حمزه غالبی نیز در توئیتی دیگر نوشت: دروغ بزرگ حسین روعناقی استخوان شکستن یا اعتصاب غذا در زندان نیست. دروغ بزرگ آنها این است که پروژه تحریم خواهی مردم کشور را تحت عنوان معترضین سیاسی و به نام آزادی می فروشند. #امپراتوری_دروغ”

سایر کاربران شبکه های اجتماعی نیز با انتشار عکس حسین رونقی پس از آزادی، تعجب کردند که نگفتند پای او شکسته است، پس چرا یکدفعه بهبود یافته است؟! به عنوان مثال یکی از کاربران توییتر نوشت: «من کاری به شکنجه‌هایی که رسانه‌ها و خانواده حسین رونقی به بقیه زندانیان و مردم ایران کردند، ندارم، اما حالا که آزاد شد، خدا را شکر، برو و ببینید چه بر سر فضای نادرست پیرامون این زندانی آمده است. و اگر نه یکی دو بار، هر بار که بازی را از جنبه های رادیکال داستان می خورید و…”

باید بگویم؛ «حسین رونقی» که چندی پیش بازداشت شده بود، روز گذشته با تغییر دستور بازداشت موقت و تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.

انتهای پیام/