راه اندازی گلخانه های کوچک در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، صدیق دامغانی زاده در حاشیه جلسه کارگروه توسعه اقتصاد دیجیتال (TAD) که با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری و رئیس پارک فاوا در زنجان برگزار شد. خبرنگاران به دستاوردهای این نشست و آغاز حرکت استان در جهت توسعه اقتصاد اشاره کرد و گفت: به نظر من این اقدامات برای آینده بسیار مفید خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تولید دانش بنیان را مورد تاکید قرار دادند و تصریح کردند: بخش بزرگی از اقدامات در این حوزه تزریق دانش به صنایع موجود است.

وی توجه به جوانان را یکی از موضوعات مهم و سخت در حوزه دانش دانست و افزود: ببینید می توان با حضور سرمایه گذاران گلخانه بزرگ راه اندازی کرد اما مشکل اینجاست که ما به دنبال شبکه ای هستیم. گلخانه های کوچک

دامغانی زاده ارائه الگوی راه اندازی گلخانه های کوچک مقیاس بین 120 تا 140 متر در زنجان به عنوان اولین استان را برشمرد و گفت: اولین مجموعه آزمایشگاه این نوع گلخانه ها در زنجان راه اندازی می شود و امیدوارم بتوانیم راه اندازی شود. انجام شده.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اینکه عموما گلخانه های زیر 1000 متر صرفه اقتصادی ندارند، ادامه داد: با اقدامات انجام شده در پارک فاوا، گلخانه های 300 متری نیز اقتصادی شده است که این امر موجب شده است بدین معنا که در مناطقی می توان گلخانه ها را نزدیک شهر قرار داد تا جوانان ضمن اشتغال به اقتصاد خانوار کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه مدل آزمایشگاهی این گلخانه ها به صورت رایگان ایجاد می شود، ادامه داد: پس از طی دوره آزمایشگاهی زیرساخت های مورد نظر با توجه به راهکار پیش بینی شده فراهم و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

انتهای پیام/73004
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید