655 راهدار آماده ارائه خدمات راهسازی در زمستان 1401 – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد حسنی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی طرح راهداری زمستانی در سنندج اظهار داشت: طرح راهداری زمستانی استان کردستان از ۲۴ آبان ماه سال جاری آغاز شده و تا ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۰۱ ادامه دارد.

وی افزود: راهداران در قالب طرح های مختلف زمستانی، نوروزی و تابستانی بیش از 8500 کیلومتر از راه های استان شامل 1900 کیلومتر راه بین شهری و 6600 کیلومتر راه روستایی را پوشش می دهند.

حسنی خاطر خاطرنشان کرد: استان کردستان در منطقه ای سردسیر و کوهستانی قرار دارد و همه ساله بارندگی در این استان از ابتدای پاییز آغاز می شود.

وی افزود: راه های بین شهری این استان 38 برف گیر و راه های روستایی دارای 66 برف گیر هستند که در زمان بارندگی بیشتر لغزنده هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده کوچک انجام شد، 655 راهدار در 31 ایستگاه ثابت و سیار کامیون آماده ارائه خدمات در زمستان امسال هستند.

حسنی افزود: این تعداد کامیون داران شامل 550 کامیون دار فعال در بخش دولتی و 135 کارگر بخش خصوصی در اختیار این اداره کل است که فعالیت آنها تا 30 فروردین 1402 در مناطق شهری و روستایی ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در حال حاضر 26 بزرگراه ثابت و پنج بزرگراه سیار در استان وجود دارد که برای استقرار ماشین آلات و پرسنل در اجرای طرح زمستانی ساماندهی شده است.

حسنی تعداد ماشین آلات آماده شده برای اجرای طرح زمستانی راهسازی را برشمرد و گفت: 316 دستگاه راهسازی در بخش دولتی و 105 دستگاه در بخش خصوصی در اختیار کارگران راهداری قرار گرفته است تا بتوانند با برف مقابله کنند. . در اسرع وقت. یاقوت سرخ و پاکسازی معابر شهری و روستایی در زمان بارندگی.

مدیرکل حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل جاده ای کردستان با بیان اینکه 36 تیم راهداری از بخش دولتی و 35 اکیپ از بخش خصوصی آماده ارائه خدمات هستند، گفت: همچنین 35 هزار تن شن و ماسه خریداری و مصرف شده است. آنها را ببوس در بزرگراه های استان ذخیره می شد.