کاشت و توسعه گیاهان دارویی با محوریت ناحیه مقاومت امام حسین (ع) – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ پاسدار محسن حاجی عرب با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: هفته بسیج یادآور رشادت ها، رشادت ها و دلاوری های غیور مردان ایران اسلامی در سنگرها و عرصه های مختلف و حضور در عرصه های مختلف است. بسیج افتخاری است که در انقلاب اسلامی و در آستانه ظهور است. نصیب حکام و رهبران ائمه اطهار انقلاب اسلامی شد و همه باید قدردان این نعمت و افتخار باشند.

وی بیان کرد: این ناحیه برنامه های متعدد و متنوعی را برای گرامیداشت این هفته در نظر گرفته است که از جمله آنها می توان به شرکت در رزمایش جهادی فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در محلات اشاره کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت امام حسین(ع)آ) وی خاطرنشان کرد: اجرای سرود پاتوقی در برنامه های فرهنگی محله محور و مسابقات قرآنی هفته بسیج در این هفته علاوه بر فعالیت گروه های جهادی در سطح منطقه در حوزه های خدمات درمانی و فرهنگی برگزار می شود.

تشکیل جلساتی با موضوع سبک زندگی اسلامی

وی تصریح کرد: برگزاری نشست های سبک زندگی اسلامی، آموزش کودکان و راهنمایی مدارس، مسابقات بومی محلی در سطح محلات و روستاها، حمایت از خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و اعضای برجسته بسیج، همچنین توزیع کمک های مذهبی بین اقشار محروم از دیگر برنامه های این هفته است.

سرهنگ حاجی عرب غبارروبی و تجدید میثاق با شهدا و برگزاری اردوهای فرهنگی و زیارتی بسیجیان را از دیگر طرح های هفته بسیج عنوان کرد و گفت: حضور گروه ها فقط در نماز جمعه شهرستان بهارستان، برگزاری دوره های آموزش رسانه در محلات و مدارس مختلف، حضور راویانی از دفاع مقدس و جبهه مقاومت سوریه در مساجد و محلات، علاوه بر برگزاری نمایشگاه های مختلف با موضوعاتی همچون حجاب ، عفاف و اقتصاد مقاومتی نیز در این هفته برپا می شود.

فرمانده سپاه امام حسین(ع)آ) وی تصریح کرد: برپایی جشنواره سرود، نمایش فیلم و نمایش، جشن ویژه مادران و کودکان، نمایش غذاهای سنتی و برپایی سفره خدمت در مصلی برای نماز جمعه از اقدامات این منطقه است. به مناسبت هفته بسیج امسال

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در ناحیه امام حسین(ع)آ) وی در حوزه خدمات اجتماعی، فرهنگی و خدماتی افزود: ساخت و تکمیل مسکن برای افراد محروم روستاها شیدان، کرچگان و کلارتان، برگزاری جلسات و گردهمایی های شورای جهادی و رزمایش جهادی فاطمی و حمایت و پشتیبانی گروه های جهادی در این بخش رصد و اجرا شده است.

به گفته سرهنگ حاجی عرب، اجرای طرح خدمت صادقانه قربان در غدیر، تهیه و توزیع 1500 بسته معیشتی شامل مرغ، برنج، ماکارونی، روغن و حبوبات، تهیه و توزیع غذای گرم، لوازم التحریر، قرص، دات و کنجد. در این مدت انجام شد.

راه اندازی کارگاه های تولیدی و بازرگانی آثار ساخت خانه

وی تاکید کرد: برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی گروه های جهادی با عنوان عرف جهاد، عرف خدماتی، راه اندازی کارگاه های تولیدی و بازرگانی. آثار پذیرایی در قالب هفت کارگاه خیاطی، زنبورداری، صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در سطح منطقه و عرضه محصولات و همچنین اجرای طرح جهاد روشنگری و کاشت و توسعه گیاهان دارویی با همت و کانون مقاومت امام حسین(ع) حوزه.آ) این کار انجام شد و در پی رضایت مردم بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسینآ) پایگاه دهکده آسفالت هرمدانبرگزاری اردوهای جهادی و ویزیت رایگان پزشکان عمومی، ماماها و دندانپزشکان را از دیگر فعالیت های این بخش دانست و گفت: اجرای طرح زبان آموزی در سطح معابر و پارک های عمومی، ادارات و اصناف و برپایی جشن ها و برنامه ریزی فرهنگی و مکان های ملاقات اجتماعی اسکان در بخش اجتماعی منطقه صورت گرفته است.

وی افزود: کارگاه های مشاوره فردی و سبک زندگی، تحکیم خانواده، پیشگیری از طلاق، پیگیری اعتیاد و همچنین کارگاه های مشاوره و آموزش فردی و همچنین طرح درمان وابستگی های خانگی نیز در این اداره برگزار شده است.

حاجی عرب خاطرنشان کرد: بر این اساس رویداد فرهنگی آمریکایی بدون نقاب، آزادی زندانیان جرائم غیر کبیره در ماه مبارک رمضان، اجرای طرح لبخند کرامت (معاینه و درمان رایگان دندانپزشکی)، اجرای طرح و برنامه سای و صفا در تابستان 1401 در پایگاه ها مقاومت ویژه جوانان و نوجوانان، اجرای طرح های فرهنگی ورزشی و اردوهای اوقات فراغت و اجرای سرودهای خیابانی و تئاتر خیابانی در راستای نشاط اجتماعی از دیگر برنامه ها و فعالیت های ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) است.آ) از ابتدای امسال است.