تصمیم جدی برای تکمیل پروژه های برق خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، حسین محمودی عصر یکشنبه در دیدار با استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: تصمیم جدی ما این است که پروژه های برق خراسان جنوبی باید در اسرع وقت تکمیل و به بهره برداری برسد تا خدمات رسانی بهینه به استان انجام شود. مردم و صنعت استان » .

وی با بیان اینکه پروژه اجرای پست 400 کیلوولت نهبندان باید از 10 سال پیش آغاز می شد اما بنا به دلایلی انجام نشد، افزود: اجرای این پست یکی از زیرساخت های اساسی نهبندان است که با جدیت انجام می شود. .

به گفته وی، در مدت حدود دو ماه از آغاز به کار بیش از 65 میلیارد تومان تجهیزات برای این جایگاه تهیه شده که در محل مورد نظر موجود است و این پروژه به خوبی در حال پیشرفت است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان گفت: با ایمیدرو برای اختصاص سهم 60 میلیارد تومانی برای این پروژه توافق شده است که به زودی تامین می شود.

محمودی گفت: شرکت شهرک های صنعتی به زودی 10 میلیارد تومان از سهم 20 میلیارد تومانی خود را در این پروژه خواهد داد و توافق برای تخصیص 10 میلیارد تومان از 20 میلیارد تومان از سوی خراسان جنوبی از استان. در اجرای این پروژه باید انجام شود.

به گفته وی حداقل برآورد برای تحقق پروژه پست 400 کیلوولت نهبندان 200 میلیارد تومان است در حالی که برآورد فعلی ما برای تحقق این پروژه 300 میلیارد تومان است.

وی افزود: پیش بینی می شود حدود 80 میلیارد تومان برای آماده سازی پست نهبندان هزینه شود، به زودی پیمانکار مشخص می شود و تا یک سال دیگر عملیات اجرایی آن به پایان می رسد و در خرداد 1403 پست نهبندان برقدار می شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه خط تک مداری پست 132 کیلوولت تقدیه دیهوک طبس حدود 65 درصد پیشرفت داشته و تا خرداد 1402 برق دار می شود، گفت: شرکت صنعتی شرک های تاکنون هفت میلیارد و 200 میلیون تومان از سهم خود در سال جاری دریافت کرده است. این پروژه.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان گفت: عملیات اجرایی پروژه شاهکو از روز گذشته آغاز شده و سفارش ساخت ترانسفورماتور و اکثر تجهیزات مورد نیاز این پروژه به پایان رسیده است.

محمودی افزود: پروژه پست 132 کیلوولت شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف بر اساس اعلام نیاز شرکت نواحی صنعتی در حال اجراست و شرکت مناطق صنعتی نیز 15 میلیارد تومان اسناد نقدی برای وی در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه باید سهم استان برای اجرای این پروژه ها مشخص شود، پیشنهاد کرد در دومین سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی برای اجرای خط 15 کیلومتری زغال سنگ از طبس انجام شود.