حمله ترکیه به «الرقه» و «الحسکه» در سوریه – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رسمی سوریه “سانا” به نقل از منابع محلی اعلام کرد که نیروهای ترکیه مناطقی در حومه الحسکه و رقه واقع در شمال سوریه را با حملات توپخانه ای هدف قرار دادند.

تعدادی خمپاره و توپ نیروهای ترکیه و عناصر وابسته به آن به مناطق «الظهیریه» و «خراب رشک» در شمال شهر الحسکه اصابت کرد که در نتیجه تعدادی از منازل ساکنان این منطقه منازل مسکونی ساکنان این منطقه را در بر گرفت. آسیب دیده بودند.

منابع محلی در حومه رقه نیز گزارش دادند که نیروهای ترکیه و عناصر وابسته به ترکیه منطقه الحوشان در حومه تل ابیز در شمال رقه را با خمپاره هدف قرار دادند.

این در حالی است که صبح امروز حملات جنگنده های ارتش ترکیه به مناطق مختلف شمال سوریه ادامه داشت و در این حملات، نقاط مختلف مواضع نیروهای کرد سوریه گلوله باران شد.

بر اساس گزارش ها، هواپیماهای جنگی ترکیه در ساعات اولیه بامداد به مواضع مشترک یگان های مدافع خلق کرد (YPG) و ارتش سوریه در تل رفعت و اطراف پایگاه هوایی مناق حمله کردند.

همچنین سازمان غیردولتی موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه در این رابطه اعلام کرده است که نیروهای ارتش سوریه حدود بیست خودروی زرهی شامل تانک و توپخانه را در این جبهه واقع در مناطق شمالی سوریه مستقر کرده اند.