کمبود نیروی انسانی ماهر یکی از مشکلات صنعت بازی ما است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات کشوری هفتمین دوره جام قهرمانان بازی های رایانه ای ایران شامگاه شنبه در استان اردبیل به پایان رسید و برندگان این دوره از مسابقات طی مراسمی معرفی شدند.

محمدصادق دهنادی، دبیر هفتمین دوره جام قهرمانان بازی های رایانه ای ایران نیز در این مراسم گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای در دوره مدیریت جدید خود رویکرد برنامه ریزی ملی را با هدف تمرکززدایی دنبال خواهد کرد.

وی افزود: در زمینه آموزش سواد رسانه ای برای خانواده به طور کلی و مخاطبان کودکان و نوجوانان بازی های دیجیتال، نیازمند همکاری و حمایت آموزش و پرورش هستیم تا با تسلط مربیان و معلمان بر موضوع آموزش رسانه ای در حوزه بازی نیز می توان به ارائه این آموزش در سطح عموم مردم ادامه داد این رسانه را تعمیم و گسترش داد.

دهنادی با اشاره به تمایل مؤسسه ملی بازی‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای ارائه آموزش ساخت بازی به علاقمندان در استان اردبیل، تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی متخصص یکی از مشکلات بازی است. صنعت سازی در کشور ما که با توسعه آموزش بازی سازی و کشف استعدادهای بازی سازی در سراسر کشور قابل حل است. گامی در جهت تربیت نیروی انسانی متخصص برداشت.

امروزه ورزش الکترونیکی می تواند تاثیرات مثبتی بر رشد فکری کودکان و نوجوانان داشته باشد

عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در مراسم اختتامیه این مراسم که در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار شد، گفت: با توجه به مخاطبان زیاد بازی های رایانه ای، این عرصه ایجاد شده است. فرصتی برای ایجاد تعاملات فرهنگی و ارائه توانمندی های هنری امروزه ورزش های الکترونیکی در کنار ورزش های ذهنی و بدنی مطرح شده و می تواند تاثیرات مثبتی بر رشد فکری کودکان و نوجوانان داشته باشد.

وی ادامه داد: تیم های مستعد طراحی بازی در کشور داریم و برگزاری این رویداد فرصتی بود تا استعدادهای استان اردبیل در این زمینه به نمایش گذاشته شود.

مدیرکل فرهنگی و جهت گیری اسلامی استان اردبیل با اشاره به تداوم مطالبات استانی در زمینه توسعه صنعت بازی های دیجیتال و حمایت از جوانان مستعد در این حوزه گفت: به علاقه مندان به این امر توصیه می کنم. زمینه ورود به عرصه طراحی و تولید بازی های رایانه ای.

در مراسم اختتامیه این رویداد، دیدار فینال فیفا 22 در سالن مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل با حضور میهمانان و مسئولان استانی و مسئولان بنیاد ملی بازی های رایانه ای بین سعید زارعیان و امیرمحمد برگزار شد. صمدی. . در پایان این مسابقات سعید زارعیان با غلبه بر امیرمحمد صمدی عنوان نخست مسابقات فیفا 22 را از آن خود کرد و امیرمحمد صمدی و امین اشمندی مقام های دوم و سوم این بخش را کسب کردند و جوایز ارزنده ای به آنها اهدا شد.

سحر ایران زاده، نگین برهانی و کمند شفقتی در بخش ویژه بانوان مسابقات فیفا مقام های اول تا سوم را کسب کردند و جوایز این بخش نیز به آنها اهدا شد.

همچنین در این مراسم جایزه کارگاه «تجربه بازی ساز» به حسین حیاتی اهدا شد. تجلیل از مدیران برگزیده شهربازی استان و داوران برگزیده این رویداد از دیگر بخشهای این مراسم بود.

برگزاری کارگاه شروع بازی برای همه خانواده ها و میزگرد تخصصی «تجربه بازیکن» با حضور فعالان اکوسیستم بازی های دیجیتال کشور از برنامه های بخش نمایشگاه و کارگاه هفتمین دوره جام قهرمانان بازی های رایانه ای ایران بود. استان اردبیل. .

هفتمین دوره مسابقات جام قهرمانان بازی های رایانه ای ایران از روز پنجشنبه 12 آذرماه با برگزاری مسابقات آفلاین فیفا 22 در گیم نت های منتخب استان اردبیل آغاز شد و شب گذشته با معرفی برترین های این استان به پایان رسید.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، رویداد ملی هفتمین دوره جام قهرمانان بازی های رایانه ای ایران پس از اتمام کار خود در استان های خراسان رضوی و اردبیل در سایر استان های میزبان این رویداد (مازندران، قزوین، خوزستان و تهران) ادامه خواهد داشت. .