قهرمانی جهان کوراش | 5 مدال برای ایران در روز دوم / درخشش کوراش کاران ادامه دارد – اخبار رزمی – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، دومین روز از سیزدهمین دوره مسابقات جهانی کوراش صبح امروز (یکشنبه) 15 آذرماه در پونام هند پیگیری شد. در این روز 5 ورزشکار برای کاروان کشورمان به گیلان سفر کردند که هر 5 مدال کسب کردند و روز درخشانی را برای ورزش کشورمان رقم زدند.

بر این اساس آقایی طلا در وزن 70 کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و با برتری بر تمامی ورزشکاران کوراش راهی دیدار فینال شد. وی در فینال با غلبه بر «بزوروآ» از ازبکستان به مدال طلا دست یافت.

در این وزن ورزشکاران هلند و تایپه سوم شدند.

* مسعود گوی بازوی طلایی در وزن 90- کیلوگرم به مصاف حریفان رفت و با برتری مقابل تمامی بازیکنان کوراش به دیدار فینال رفت. قویبازو در فینال مقابل جونیبک از ازبکستان به مدال طلا دست یافت.

در این وزن ورزشکاران فرانسوی و ژاپنی سوم شدند.

*محمد محمدی بریمانلو در وزن 81- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و با اقتدار راهی دیدار فینال شد اما در این مرحله در دیدار مقابل «امید آسانوف» از ازبکستان شکست خورد و مدال نقره قهرمانی جهان کوراش را از آن خود کرد.

در این وزن ورزشکارانی از قزاقستان و هند به طور مشترک مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

*فاطحی جویباری در وزن 63- کیلوگرم با برتری مقابل تمامی حریفان به دیدار فینال رفت. وی در این مرحله مقابل علیا خمیدوف از ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

در این وزن ورزشکاران اوکراینی و ویتنامی مشترکا مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

* وزن 57 کیلوگرم پردیس عیدی وندی با برتری مقابل حریفان راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ورزشکاری از کره جنوبی به باخت نهایی بازماند و در جایگاه سوم مشترک قرار گرفت و به مدال برنز دست یافت.

در این وزن «نگوین تی» از ویتنام عنوان قهرمانی را کسب کرد و «لی یی جو» از کره جنوبی دوم شد. عیدیوند و «شاپواتوا» از ازبکستان به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند.

پیش از این حاصل تلاش کاروان کشورمان در روز نخست (آخرین روز 14 آذرماه) این مسابقات 5 مدال رنگی شامل 3 طلا، 1 نقره و 1 برنز بود.

بر این اساس زهرا باقری در وزن 87- کیلوگرم، فاطمه برمکی در وزن 87+ کیلوگرم و الیاس پاکدل در وزن 73- کیلوگرم مدال طلا، قاسم نوری زاده در وزن 66- به مدال نقره دست یافتند. کیلوگرم و صبا کرمعلی در وزن 78- کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تمامی مقدمات اردوهای تدارکاتی و مراحل کامل اعزام تیم ملی کوراش به کشورمان در شرایط سخت اقتصادی توسط فدراسیون ووشو انجام شده است. رضا نصیری نژاد رئیس انجمن کوراش ایران، دبیر کل و مدیر فنی انجمن جهانی کوراش و کوروش خسرویار دبیر انجمن کوراش ایران در این مسابقات حضور دارند.

آخرین روز این رقابت ها فردا (دوشنبه) هفتم آذرماه پیگیری می شود.

انتهای پیام/