تنها راه ادامه پیشرفت کشور گسترش فرهنگ و روحیه بسیجی است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از رسانه و ارتباطات دادگستری استان تهران، علی القاسی در جشن آزادی زندانیان ورشکسته که همزمان با هفته بسیج و با همت بسیجیان بسیجی برگزار شد، در گرامیداشت هفته بسیج، اقشار مختلف بسیج در عرصه ها و عرصه های مختلف به عنوان موتور محرکه انقلاب اسلامی تلقی شدند که در راستای تحقق اهداف انقلاب گام برمی دارد. مسیر پیشرفت، تکامل و تعالی جامعه اسلامی است.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به تدبیر و نگاه عمیق امام خمینی (ره) در تأسیس بسیج، گفت: امام راحل از همه مردم مخلص و خداجو دعوت به همکاری و مشارکت در این مسیر با بنیاد بسیج و به منظور مشارکت در این راه کرده است. برای پاسداری از جامعه اسلامی و امروز نیز پیشرفت ها و دستاوردهایی که در عرصه های مختلف به چشم می خورد، حاصل همین تفکر و روحیه بسیجی است که امام خمینی (ره) آن را پایه گذاری کرد.

با تاکید بر این مطلب که روحیه «خدا محوری»، «اعتماد به مردم» و «کمک به مردم» بسیج همواره سلامت کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در برابر خطرات، تهدیدها و آسیب ها حفظ کرده است. از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی (پزشکی. عالی) امروز مصداق بارز و عینی یک بسیجی مخلص، خداجو و مردم دوست هستند و لازم است رفتار و گفتار و کردار آنان توسط بسیجیان الگو قرار گیرد.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از الگوهای تاریخی بسیج است

القاسی وی در بخشی دیگر از سخنان خود از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یکی از اسوه های تاریخی بسیج یاد کرد که در دل همه خداجویان و مردم دوست هستند.
رئیس قاضی استان تهران خاطرنشان کرد: نتیجه ترکی در زندگی فردی و اجتماعی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تنها خدمت و عشق به مردم، ولایت مطلقه، التزام واقعی به مکتب حسینی و پیمودن راه رضای خداوند متعال نهفته است و بر این اساس می خواهد مصطف اگر بسیج است باید از بزرگانی چون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی الگو بگیرد.

تنها راه ادامه پیشرفت کشور انتشار دادن فرهنگ و روحیه بسیجی در همه بخش ها و عرصه ها جاری است

تنها راه ادامه پیشرفت کشور و نجات آن از توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان است. انتشار دادن وی فرهنگ و روحیه بسیجی را در همه بخش ها و عرصه ها دانست و گفت: تاریخ نشان می دهد که هر جا پیشرفت و دستاوردی حاصل شد به خاطر روحیه و اندیشه بسیجی و جهادی بوده است و هر جا کمبود یا کمبودی بوده است. تأخیر، به دلیل دوری از منطق، فکر و روح بخشی از بسیج است.

یک بسیجی واقعی در مواجهه با مشکل یا چالش تسلیم نمی شود

القاسی وی با تاکید بر اینکه تفکر و روحیه بسیجی و فرهنگ بسیجی به گونه ای است که هیچ بن بست و مانعی بر سر راه پیشرفت او وجود ندارد، گفت: بسیجی واقعی در مقابل مشکل و چالش تسلیم نمی شود؛ بلکه در مسیر پیشرفت او هیچ بن بست و مانعی وجود ندارد. بلکه با روحیه جهادی خود، توکل بر خدای متعال و توسل به امامان معصوم است.آ) این یک راه برای حل این مشکل ایجاد می کند.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به پیروزی ها و تلاش های رزمندگان بسیجی در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: این پیروزی ها و مقاومت ها جز با روحیه بسیجی و فرهنگ بسیجی حاصل می شد.

وی با بیان اینکه «پرهیز از تجمل گرایی»، «ایجاد وحدت» و «پرهیز از تفرقه» سه شاخصه بارز و مهم فرهنگ بسیجی است که موجب پیشرفت و توسعه کشور می شود، گفت: مقاومتی که امروز در برابر استکبار جهانی وجود دارد. آمریکا جهان خوار منجر به یأس و درماندگی در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت در جهان، ناشی از تفکر و فرهنگ بسیجی است.

انتشار دادن روحیه بسیج در جامعه حقوقی

القاسی وی در بخشی دیگر از سخنان خود به خدمات حقوقی و قضایی وکلای بسیجی به جامعه اشاره کرد و گفت: وکلا با همفکری و روحیه بسیجی توانستند بسیاری از مشکلات و گرفتاری های زندانیان و خانواده های آنان را برطرف کنند. .

رئیس کل دادگستری استان تهران در آخرین بخش از سخنان خود پیشنهاد کرد از خیرین و نیکوکاران خواسته شود بدون واسطه و مستقیم وضعیت زندانیان را رعایت کنند. ورشکسته و خانواده های آنها دعوت شود و از ظرفیت بسیج وکلا در این زمینه بیشتر استفاده شود.