تمام تلاش دشمن برای توقف حرکت پرشتاب انقلاب اسلامی است – مرکز اخبار – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، سردار محسن کریمی ظهر امروز در همایش سران اقتصاد مقاومتی و تجلیل از جهادگران استان مرکزی با اشاره به حضور نیروهای بسیجی در عرصه های مختلف اظهار داشت: حضور نیروهای بسیجی در این زمان مانند هزاران رزمایش عملیاتی است که باعث تضعیف دشمن و تقویت جبهه داخلی می شود.

وی افزود: امروز یکی از سوالات جوانان کشور این است که چرا هنوز در جامعه فقر وجود دارد که یکی از دلایل آن به زمان شاه برمی گردد که 67 درصد مردم ایران در روستا زندگی می کردند و 33 نفر. درصد در شهرها در زمان طاغوت و شهرهای شاخص کشور در آن زمان تهران بود که نیمی از اهالی شهر در حلبی آباد زندگی می کردند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: نزدیک به 20 هزار روستا در کشور تحت حاکمیت طاغوت بود که از این تعداد فقط 1500 روستا مورد پسند قرار گرفتند و این روستاها محل تفریح ​​دربار شاه و مابقی روستاها نیز بود. روستاها از آب آشامیدنی، برق و شبکه محروم بودند، بهداشت و … نداشتند.

کریمی گفت: 75 درصد کل کشور بی سواد کامل هستند و بیش از 90 درصد زنان در زمان طاغوت بی سواد بودند و فقر مطلق و بهداشت و درمان در سراسر کشور وجود داشت و کشور فقط 15 هزار پزشک وجود داشت که تعدادی از آن ها هستند. هندی ها و زبان آنها بودند و همچنین صنعت در دوره طاغوت با زمان حاضر قابل مقایسه نیست و ایران کشوری با محصول منحصر به فرد بود که مهمترین محصول آن نفت بود که توسط درباریان نیز فروخته و خرج می شد.

وی گفت: ثبات قیمت تنها چیزی بود که در زمان طاغوت وجود داشت اما خانواده ها با حداقل امکانات زندگی می کردند و کمترین امکانات زندگی را داشتند و امام خمینی (ره) فرمودند اگر دولت جمهوری اسلامی ایران بوده است. 20 سال کار سخت نمی تواند ویرانه های دوران شاه را برگرداند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: جنگ تحمیلی از دیگر عوامل تاخیر در اقدامات در کشور بود که مشکلات را دوچندان کرد و باعث تاخیر در حوزه عملیات عمرانی در کشور شد اما زمانی که دولت سازندگی بعد از جنگ تشکیل شد و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند وزرایی را انتخاب کنید که کار اقتصادی انجام نمی دهند چون رانت ایجاد می کند، اما علی رغم توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی، وزرایی انتخاب شدند که در این حوزه نیز فعال بودند. حوزه اقتصادی و این یکی از عوامل دیگر عقب ماندگی و شکاف طبقاتی کشور بود.

کریمی بیان کرد: امیدواریم همانند دوران بنی صدر خط فکری که مانع آن خارج از کشور بود برداشته شده و سیر انقلاب در صحنه عمل به دست اندیشه انقلابی افتاده باشد و ما در جنگ شکست خورده پیروز شدیم، امروز به یاری خداوند و یاری مردم دولت انقلابی، کار فرا رسیده است و همه باید از دولت حمایت کنیم، به عنوان فرصت قبلی برای موفقیت دولت و کارهای باقی مانده جبران شود و دولت انقلابی همه چیز را به مسیر خود بازگرداند.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند دشمن اصلی خارج از مرزها ایستاده است و باید حواسمان به دشمنان خارجی باشد و قرار است در داخل کشور هجوم بیاورند تا خودمان مواظب خودمان باشیم چون دشمن 2000 را دید. کارخانه های آن 13 ماه که از هر طرف فرو ریخته بود، دوباره راه اندازی شدند و قرارداد شانگهای که برای فرار از تحریم ها بود که باید در آنجا تعطیل می شد، 5 سال از عمرش می گذرد، الان تعطیل شده و همه این افتخارات و موفقیت ها حاصل شده است. در حکومت مردمی و حکومتی انقلابی با افکار انقلابی است. امیدواریم با کمک همه مشکلات حل شود.

انتهای پیام/711/.