لوکاشنکو: آمریکا به اوکراین اجازه مذاکره با روسیه را نمی دهد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس امروز در سخنرانی خود اعلام کرد که آمریکا اجازه نمی دهد اوکراین روند مذاکرات با روسیه را آغاز کند.

رئیس جمهور بلاروس در مصاحبه با برنامه “مسکو”. کرملین پوتین مرتبط با شبکه روسیا 1 در این باره گفت: آمریکایی ها می خواهند اروپا را با یک ضربه و یک ضربه سرنگون کنند و سپس از طریق روسیه به چین نزدیک شوند. طبیعتا با درهم شکستن روسیه (آنها قصد دارند این مسیر را طی کنند).

«الکساندر لوکاشنکو» در پاسخ به سؤالات «پاول زاروبین» روزنامه نگار افزود: اگر منظور شما رهبری اوکراین است، قطعاً اجازه گفتگو ندارند.

او چندی پیش در مصاحبه ای گفت: رهبران کشورهای اروپایی با تصمیمات خود مانع از زندگی مردم خود در صلح می شوند. در آلمان یا در کل اروپا، اکنون رهبری وجود ندارد. اما با وجود اینکه برخی از آنها (رهبر هم دارند)، حتی نمی توانند آتش خانه خود را خاموش کنند. اروپایی ها این جنگ را نمی خواهند. آنها به خوبی می دانند که امروز در اوکراین چه می گذرد. اینجا در بلاروس، عده ای تلاش می کنند آتش بزنند. فردا آتش این جنگ تمام اروپا را فرا خواهد گرفت. اروپایی ها باید به درگیری هایی که قبلاً به جنگ در خاک اوکراین منجر شده پایان دهند.

لوکاشنکو همچنین رهبران کشورهای اروپایی را افرادی احمق توصیف کرد که نمی توانند به آمریکا نه بگویند و از این طریق شعله های آتش منطقه را روشن کردند.