52.5 میلیون دلار کالا از بندر دیر به قطر صادر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم پورت فرمان جام جهانی فوتبال 2022 قطر به توسعه تجاری و اقتصادی ایران و قطر سرعت بخشیده است.

بنادر استان بوشهر به دلیل همجواری با کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر، پایگاهی برای توسعه تجارت و فعالیت های صادراتی بوده که آمارهای آن نشان می دهد 50 درصد صادرات ایران به قطر است. از بنادر استان بوشهر انجام می شود.

نزدیکترین فاصله بین بنادر استان بوشهر و کشور قطر بندر دیر با مسافت 160 کیلومتر است که هم اکنون میزبان جام جهانی 2022 است.

در این راستا 80 درصد محموله ها و کالاهای تجاری استان بوشهر از بندر دیر به قطر صادر می شود.

رئیس گمرک دیر صادرات به بنادر قطر را افزایش داد و گفت: میوه و تره بار، مواد غذایی و خودرو از جمله محموله های صادراتی بندر دیر به قطر است.

فضل الله احمدی از افزایش زیرساخت های بندری برای تسریع در تخلیه و بارگیری بار از بندر دیر خبر داد و گفت: علاوه بر توسعه زیرساخت های بندری لازم از جمله نصب ایکس، تقویت اسکله های تجاری، تیمی از سگ های مواد یاب. برای امنیت بیشتر در گمرک بندر دیر مستقر شده اند.

وی صادرات 8 ماهه امسال را مورد بحث قرار داد و تاکید کرد: در 8 ماهه امسال بیش از 52.5 میلیون دلار کالا از بندر دیر به قطر صادر شده است.

مدیر گمرک دیر صادرات کالا به قطر در 8 ماهه امسال را 139 هزار تن اعلام کرد و افزود: در این راستا ترانزیت کالا از بندر دیر به قطر در حال بررسی است و در 8 ماهه امسال در سال جاری 530 دستگاه خودرو شامل وانت، خودرو و مینی بوس صادر شد و این اتوبوس از کشورهای اروپایی، آسیای میانه به ویژه ترکیه به صورت ترانزیتی و از طریق گمرک دیر به قطر صادر شد.

احمدی با اشاره به 9 تشریفات گمرکی فعال در بندر دیر خاطرنشان کرد: ارتقای گمرک بندر دیر به اداره کل یکی از اولویت هایی است که مورد توجه ویژه مسئولان است.

انتهای پیام /190/.