برنامه های مردمی جوانان در استان بوشهر باید جدیتر گرفته شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز

به گزارش خبرنگار مهر، اسکندر پاسالار عصر پنجشنبه در دومین جلسه کمیته تخصصی ناباروری که با هدف رفع چالش ها، روش های درمانی و پیامدهای آن و با همفکری با حمایت خانواده و جوانان مردم تحت عنوان «قرآن» برگزار شد. اقامتگاه آنیکال خانواده»، مردم را جزء مقوله اقتدارگرایی دانست و گفت: ایشان با تعهد و علاقه و عقلانیت در خدمت مردم ایستادند.

مدیرکل بوشهر با تاکید بر اینکه همه کارها و خدمات اجتماعی و فرهنگی به مردم باید با هدف جلب رضایت، آگاهی و هدف گذاری پایدار انجام شود، افزود: اقتدار دفاعی هر کشوری در گرو حمایت از بنیان خانواده و خانواده است. جوانان جمعیت

وی ادامه داد: همه مشکلات بچه ها آوردن اصولاً ربطی به معیشت ندارد، بلکه قانون جمعیت جوانان باید حساس شود و به مردم معرفی شود.

عضو شورای کل فرهنگی استان بوشهر با تاکید بر اینکه اسناد سیاست های کلی رهبر معظم انقلاب اسلامی دارای جهت گیری دقیق، مدبرانه، نافذ و آینده نگر است، تصریح کرد: اقامتگاه قرآنی خانواده از سال گذشته به دستور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و استاندار بوشهر به منظور حمایت از خانواده و جوانان مردم استان تشکیل شده است و تمامی شاخص های تعیین برنامه و مدیریت تخصصی به سازمان ثبت احوال و سایر نهادهای دولتی و اندیشکده های مردمی سپرده شد که در جلساتی به توافق رسیدند و برنامه ها و اهداف مطلوب را انجام دادند.

    برنامه های جوانان جمعیت استان بوشهر باید با جدیت بیشتری دنبال شود

پاسالار وی با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود مشکل کاهش شیب نزولی جمعیت و نرخ باروری در مدت زمان کوتاهی تشدید شود، گفت: ناباروری یکی از شاخص های اساسی در بین جوانان جامعه است که باید با آن برخورد شود. با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، مرکز ناباروری «عمید»، رسانه ملی و خبرگزاری ها، جهاد دانشگاهی، جمعیت هلال احمر و سایر نهادها باید این مشکل را حل و فصل کنند.

آمار ناباروری در استان بوشهر حدود 16 درصد است.

رئیس مرکز ناباروری استان بوشهر با اشاره به اینکه بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی بیش از 80 میلیون زوج نابارور در دنیا وجود دارد، گفت: روند جمعیتی ایران به سمت کاهش تولد در حال حرکت است.

پرویز فرزاد نیا در ادامه با بیان اینکه ناهنجاری ها و باروری در زنان 33 سال به بالا رو به کاهش است، افزود: درمان ناباروری سهم عمده ای در رشد 10 درصدی جمعیت کشور دارد.

فرزاد نیا با اعلام اینکه نرخ ناباروری در استان بوشهر حدود 16 درصد است، تصریح کرد: موضوع ناباروری پیامدهایی مانند آسیب های روانی، اجتماعی و فرهنگی، طلاق و خودکشی را در بر می گیرد.

با عنوان این مطلب مرکز درمان ناباروری سطح 2 به زودی در شهرستان برازجان راه اندازی می شود، گفت: 34 درصد از مراجعین مرکز ناباروری امید در خصوص درمان ناباروری و درمان به نتیجه رسیدند. ناباروری نیز تحت پوشش مراقبت های اولیه و بیمه تکمیلی است.

آسیب های بی توجهی به منابع دینی این

حجت الاسلام احمدرضا یزدان پناه افزود: متاسفانه زاد و ولد پایین آمده است. آوردن در جامعه امروزی، نتیجه ترویج مبانی نظری است که طی 2 دهه گذشته در جلسات عمومی مطرح شده و به تدریج تثبیت شده است.

وی بیان کرد: از سوی دیگر شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی عصر حاضر، نه تنها هیچ فردی را به این تصمیم سرنوشت ساز ترغیب نمی کند، بلکه تمام انگیزه های آن ها را برای زندگی با تجربه کودک ترغیب می کند. آوردن نابود می کند.

این کارشناس سبک زندگی در ادامه با اشاره به اینکه افزایش جمعیت در گرو رعایت و اجرای مقررات و احکام است، گفت: متأسفانه در بحث شعار «زندگی بهتر» منابع دینی برای ترویج تفکر نادرست و ناسازگار نادیده گرفته شده است. با فرزندان کمتر». و در حال حاضر ریشه کاهش جمعیت کشور ناشی از این مقاله و اندیشه طاغوتی آسیب اساسی دیده است، هرچند در موضوع کودکان آوردن و درمان ناباروری و رشد جمعیت نیازمند برنامه ریزی بهتر و همچنین آگاهی اجتماعی و حمایت کلی پایدار برای ساختن آینده ای بهتر است.

مردم مهمترین بخش یک کشور هستند

حجت الاسلام یزدان پناه با اشاره به این مقاله به عنوان فرزند آوردن امری اصیل، طبیعی، مسلمان و پسندیده است و پیامبر اسلام (ص) ازدواج و فرزندآوری را ستوده است، مردم را مهمترین رکن یک کشور و حکومت می دانند.