برگزاری دوره آموزشی حافظان و قاریان استان بوشهر – خبرگزاری مهر

به گزارش مهر، رئیس اداره اوقاف قرآنی و امور خیریه استان بوشهر عصر پنجشنبه در مراسم افتتاحیه دوره اعتلای قاریان و حافظان قرآن کریم که در محل دفتر برگزار شد. مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت طه بوشهر صورت گرفت، با بیان اینکه بر همگان بدیهی است که هزینه برگزاری دوره های آموزشی بسیار بیشتر از اعتبارات تخصیص یافته است، گفت: به صورت حضوری و زیر نظر مؤسسه قرآنی طه به عنوان میزبان دوره، شرکت کنید. .

علی اکبر مداح با اشاره به اینکه ثبت حرکتی پایدار در حوزه فناوری و آموزش موجب رونق فعالیت های تخصصی در عرصه ملی و بین المللی می شود، گفت: تقویت ایمان و گسترش ارتباط با قرآن کریم در بین قاریان و قاریان حافظان، ایجاد انگیزه و انگیزه برای قاریان و حافظان استان قرآن برای پیگیری و تداوم انباشت دانش در علوم و فنون قرائت و حفظ قرآن کریم به صورت عمومی و راحت، ارائه راهکار هماهنگ و روش ارائه آموزش تخصصی حفظ و روخوانی قرآن کریم در سراسر کشور، بخشی از اهداف کلی این دوره ارتقای حافظان و قاریان زن و مرد در دو گروه سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال است.

وی افزود: زمینه سازی برای موفقیت قاریان و حافظان در مسابقات استانی و کشوری، ارتقای کمی و کیفی شرکت کنندگان و مسابقات در سطح استانی و کشوری، آشنایی با ویژگی های هنری تحقیق تلاوت و ترتیل و حفظ حرم مطهر. قرآن و لطائف صوت و لحن آن، گسترش تعاملات و تبادل تجربیات قاریان و حافظان برتر هر استان از جمله اهداف رفتاری این طرح ملی است.

دوره آموزشی حافظان و قاریان استان بوشهر برگزار شد

مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت طه بوشهر وی همچنین گفت: اولین دوره ارتقای حافظان و قاریان با حضور برگزیدگان و متمایز جامعه قرآنی استان بوشهر توسط مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت طه و با مشارکت معاونت امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در شبکه تخصصی آموزشی.بلد الامین“برگزار شد.

زهرا کشاورز نیا از برگزاری 3 دوره آموزشی وقف ابتدا با حضور سعید رحمانی مربی و داور مسابقات بین المللی قرآنی در اولین دوره خبر داد و افزود: این دوره های آموزشی و تخصصی در روزهای پنجشنبه و جمعه سوم و چهارم آذرماه برگزار می شود. دسامبر، به روشی که در صف ایستاده بود.

کشاورز نیا افزود: شبکه تخصصی آموزشیبلد الامین» جامعه قرآنیان ولی عصر (عج)A J) بهمت معاون پرورشی، فرهنگی و رسانه ای قرآن و عترت مؤسسه فرهنگی عترت طاهایی بوشهر که در زمینه برگزاری دوره های تخصصی حضوری و مجازی در حوزه های حفظ، قرائت، تدبر و مفاهیم راه اندازی شد. ، تربیت اساتید قرآنی، غدیر و مهدویت، فرهنگ و هنر، مشاوره ازدواج، خانواده، عفاف و حجاب، اخلاق و عرفان زیر نظر اساتید داخلی و بین المللی.

مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت طه بوشهر ادامه داد: نظام آموزشی و آموزشی و مهارت و فناوری شبکه تخصصی آموزشی.بلد الامین» مؤسسه قرآنی طاهایی بوشهر به همت حامد فکوری جهادگر بسیجی با هدف بهره وری مستمر و افزایش در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله آموزش مبتنی بر ارتقا و انتقال علوم پایه دانش، کار و فناوری، اشتغال. مهارت ها و کارآفرینی، سبک زندگی و آموزش هنرهای قرآنی و استفاده از فناوری ها و توانمندی های آموزشی استاندارد و ارتقای اخلاق حرفه ای در حد مطلوب، قرآن زبان آموز و عالمی تربیت کن.

وی گفت: شبکه تخصصی آموزشیبلد الامینبه کلیه کسانی که تمایل به فراگیری سریع و تخصصی علوم قرآنی و تربیتی و کسب تجربه و مهارت دارند، ورود به تدریس کلاس های دانش پایه و بازار کار و فعالیت اقتصادی مبتنی بر کارآفرینی توصیه می شود.

وی گفت: علاوه بر این، این مجموعه علمی و جهادی شرایط لازم را برای ارتقای سطح دانش و تجربه همزمان فراهم می‌کند و گواهی‌های تحصیلی آن مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه است. ، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی. اتحادیه مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور، یک سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: کلاس های آموزشی تخصصی شبکهبلد الامینارتقای ویژه قاریان و حافظان به صورت مجازی و حضوری تا پایان اسفندماه سال جاری ادامه دارد، اعلام کرد: دومین دوره ارتقای حافظان و قاریان با حضور برگزیدگان و متمایز جامعه القرآن استان بوشهر در روزهای اول و دوم دی ماه سال جاری در قالب 3 کلاس آموزشی تجوید با حضور استاد محمدرضا پور زرگری برگزار می شود.

دوره آموزشی حافظان و قاریان استان بوشهر برگزار شد

لزوم تقویت اعتبارات در جهت رفع آسیب های مدارس

داور مسابقات قرآنی و ناظر دوره های آموزشی و تخصصی قاریان و حافظان استان بوشهر در این مراسم افتتاحیه گفت: دوره ها تقریبا برای کسانی است که سطح قرائت آنها بالاتر از خودشان است و نیاز به بهره تربیتی دارند. کلاس های درس معلمان متخصص در سطح ملی و بین المللی.

عبدالله محبوبی افزود: بسیاری از مشتاقان قرآن و شخصیت های سرافراز می توانند از طریق سامانه های آنلاین و آفلاین از اساتید کشوری بهره مند شوند و این قابلیت های آموزشی را بالقوه کنند.

محبوبی با یادآوری اینکه امام جمعه و استاندار بوشهر بارها در جلسات شورای فرهنگ عمومی تاکید کرده اند که زیرساخت های آموزشی باید عادلانه توسعه یابد و مناطق محروم از وجود این کلاس های آموزشی بهره مند شوند، تصریح کرد: حذف آسیب های شرکت کنندگان در مسابقات فونتیک و آموزش عالی بالا خواهد بود.

داور مسابقات قرآنی گفت: تامین هزینه های آموزشی در حوزه فعالیت های قرآنی و عترت نیازمند حمایت ویژه نهادهای تولیت و تقویت اعتبارات آموزشی است. چرا که اجرای آموزش های تخصصی روزانه به حدود 100 میلیون ریال اعتبار مالی نیاز دارد.