تغییرات در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای عبور از “بزرگراه” حیاتی – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، دومین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در بیست و دومین دوره جام جهانی به یکی از حساس ترین و تعیین کننده ترین دیدارهای این تیم در سال های اخیر تبدیل شده است. دیداری که به معنای واقعی کلمه «بازی مرگ یا زندگی» خواهد بود.

شکست در اولین دیدار که با نتیجه سنگین به پایان رسید شرایط ملی پوشان را به هم ریخت اما شکست تیم ملی ایران مقابل انگلیس قابل پیش بینی بود. شاید باخت با 6 گل این شکست را از نظر روحی برای اهالی فوتبال و ملی پوشان سنگین تر کرد.

با این حال تیم ملی ایران همچنان شانس بالایی برای صعود به مرحله بعد و اولین صعود از مرحله گروهی دارد و با گرفتن 6 امتیاز از تیم های ضعیف تر از انگلیس و باخت به مرحله بعد این فرصت را دارد. بازی اول فراموش کن

اگرچه تیم ولز از نظر فوتبالی بهتر و قدرتمندتر از ایران است، اما اگر تیم ملی کشورمان از نظر روحی به شرایطی شبیه به ظاهر خود در دو جام جهانی گذشته بازگردد، زمانی که توانست عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد. مقابل آرژانتین و اسپانیا قطعا می توانند از ولز امتیاز بگیرند.

تغییرات در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای عبور از «بزرگراه» بسیار مهم است.

کارلوس کی روش در اولین بازی مقابل انگلیس نشان داد که با وجود شناخت گسترده ای که از فوتبال ایران دارد، در انتخاب هایش اشتباه کرده و ترکیبی را به زمین فرستاد که انتقاد اکثر کارشناسان را برانگیخت و شاید خودش هم در اواسط بازی متوجه شد. بازی که نباید.او در بازی اول از چند بازیکن استفاده کرد.

این باعث می شود که او برای بازی دوم مقابل ولز تغییراتی در ترکیب خود ایجاد کند. از آنجایی که تیم ملی ایران برای حفظ شانس صعود راهی جز پیروزی در دیدار مقابل ولز نخواهد داشت، کی روش باید تیمش را تهاجمی انتخاب کند و از تفکر دفاعی دست بردارد. با این حال گل نزدن باید اولین گل او و شاگردانش باشد.

با توجه به مصدومیت علیرضا بیرانوند و غیبت او در بازی دوم، مشخص نیست سیدحسین حسینی یا امیر عابدزاده چه کسی را انتخاب خواهد کرد. حسینی در بازی با انگلیس در شرایطی اولین بازی خود را برای تیم ملی در جام جهانی انجام داد که تصورش را هم نمی کرد برای بیرانوند اتفاق بیفتد و او وارد زمین شود.

تغییرات در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای عبور از «بزرگراه» بسیار مهم است.

طبیعی است که بازیکنی که تجربه حضور در جام جهانی را نداشته است، بخواهد بدون آمادگی روحی وارد زمین شود و مقابل تیمی مثل انگلیس از دروازه ایران محافظت کند، باید با استرس زیادی روبرو شود. عملکرد او را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اگرچه حسینی در گلزنی ها مقصر نبود اما طبیعی است که خوردن 6 گل او را در شرایط روحی مساعدی قرار نداد. با این حال حسینی از نظر عملکرد در سال های اخیر یکی از بهترین دروازه بان های فوتبال ایران بوده است و می تواند در بازی با ولز به خوبی خود را حفظ کند. امیر عابدزاده علیرغم اینکه سال گذشته شانس زیادی برای حضور در تیم باشگاهی خود نداشت و از روزهای خوبش فاصله گرفته بود، شاید گزینه دیگری برای قرار گرفتن در دروازه ایران باشد.

در خطوط دیگر تیم ملی باید تغییر کند و به نظر می رسد کی روش باید از دو بازی تدارکاتی مقابل سنگال و اروگوئه که با عملکرد خوب ملی پوشان کشورمان همراه بود برای استفاده از زوج در خط دفاعی استفاده کند. خط که هماهنگی بیشتری با یکدیگر دارند.

علاوه بر این، در خط میانی باید بازیکنانی را به کار بگیرید که در دفاع موفق باشند و بتوانند به مهاجمان تیم ملی غذا بدهند. مهاجمانی که به نظر سردار آزمون و مهدی طارمی هستند و از آنجایی که تیم ملی نیاز به برد دارد با دو مهاجم به مصاف ولز می رود.

آنچه مسلم است ملی پوشان باید ریسک کنند تا بازی مرگ یا زندگی را پشت سر بگذارند، اما باید هوشمند باشند و گل نخوردن را در اولویت اول خود قرار دهند و سپس به فکر باز کردن دروازه حریف و رسیدن به پیروزی باشند. با ایالات متحده دیدار کنید و امید بیشتری به صعود داشته باشید.