امام جمعه قزوین: بسیجیان همواره موانع بزرگ پیش روی خود را برطرف کرده اند – قزوین نیوز – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم قزوینآیت الله عبدالکریم عابدینی امروز در یازدهمین اجلاس مجمع بسیجیان استان قزوین که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: ایمان به یاری خداوند یکی از ویژگی های بسیجیان است و به دلیل همین اعتقاد است که بسیجیان ما همواره بر این امر فائق آمده اند. نمونه بارز این باور بسیجی را شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی می دانند که با ایمان به وعده های الهی همه دشمنان را از سر راه مسلمانان برد.

عابدینی اخلاص را از دیگر ویژگی های بسیج برشمرد و افزود: علت اینکه عملکرد بسیجیان ما در گروه های جهادی این همه برکات دارد این است که بسیج به دنبال نفاق نیست. بسیجیان ما با خدا پیمان می بندند و به خاطر برکت دادن اعمالشان است.

وی ادامه داد: خستگی ناپذیری یکی از ویژگی ها و ویژگی های بسیجیان است که برخاسته از ایمان و امید بسیجیان ماست و تا به امروز شاهد درمانده و ناامید شدن بسیج در مقابل مانع نبوده ایم. بسیج چراغ امید در جامعه ماست و با عبور از موانع بزرگ درس استقامت و استقامت برای رسیدن به آثار بزرگ را به مردم می دهد.

عابدینی تصریح کرد: اما بسیجیان رسالت مهمی هم دارند و آن امر به معروف و نهی از منکر است. بسیجیان با امر به معروف و نهی از منکر جامعه را زنده می کنند و نمی گذارند گناه و ظلم و کم کاری باعث رکود جامعه و رکود مردم ما شود. بنابراین امروز توجه به امور خیر باید با جدیت در بسیج پیگیری شود.

وی اقامه نماز را یکی دیگر از رسالت های بسیج دانست و یادآور شد: بین نماز خواندن و اقامه نماز تفاوت اساسی وجود دارد و منظور از اقامه نماز، کسب خیرات و برکات و دوری از بداخلاقی ها و منکرات است که از اهداف شکل گیری است. نماز به عنوان یک سنت الهی اگر فرهنگ اقامه نماز جا بیفتد بسیاری از مفاسد از بین می رود و مفاسد دور هم جمع می شود.

توسعه علمی و فناوری باید در دستور کار بسیج قرار گیرد

فرمانده سپاه قزوین نیز در بخشی از این دیدار گفت: بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب برای رشد اقتصاد دانش بنیان در کشور، توسعه علمی و فناوری در دستور کار قرار گیرد. . بسیج و نهادهای تابعه

سردار سرتیپ رستمعلی رفیعی آتانی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اقتدار علمی کشور امروز ناشی از ظرفیت علمی ماست، گفت: بیش از یک دهه است که جایگاه ولی فقیه تولید را سرلوحه همه شعارهای خود قرار داده اند و بسیجیان نیز باید تمام توان خود را در جهت استقلال تولید کشور از بیگانگان به کار گیرند و در زمینه مواد اولیه و ماشین آلات به هیچ کشور خارجی وابسته نباشیم.

رفیعی آتانی افزود: یکی از دلایل اصلی دشمنی غرب به ویژه آمریکایی ها این است که با دانش و فناوری توانسته ایم در حوزه دانش هسته ای، تولید موشک، محصولات نظامی و فناوری نانو پیشرفت های زیادی داشته باشیم. که دشمنان ما نمی توانند به آن برسند، دیده اند و ما نمی توانستیم باور کنیم که روزی بتوانیم قله های پیشرفت علمی را یکی پس از دیگری فتح کنیم.

آمریکا از صحنه قدرت جهانی محو خواهد شد

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه نشانه های افول آمریکا در منطقه و جهان روز به روز بیشتر نمایان می شود، گفت: در حالی که آمریکا روزی آرزوی تشکیل یک تک قطبی را داشت. دنیا، امروز می بینید که در جبهه اقتصادی چین او را شکست داد و در جبهه نظامی روسیه نیز مقابل او ایستاد و تهدیدهایش به جایی نرسید.

رفیعی آتانی گفت: اما امروز آمریکا بیش از آنکه از قدرت سومی به نام جبهه مقاومت که مرکز آن جمهوری اسلامی ایران است و مانند مقام معظم رهبری، قدرت جدید جهان باشد، از چین و روسیه می ترسد. به ایران اسلامی نزدیک خواهد شد و نابودی آمریکا از صحنه قدرت بین المللی به سرعت اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: امروز آمریکایی‌ها به اراذل و اوباش خود در ایران التماس می‌کنند که اوضاع را برگردانند، اما فراموش کردند که در زمان جنگ که آنقدر اقتدار نظامی و علمی نداشتیم، کاری از دستشان برنمی‌آمد و جالب است. که در احمقانه ترین حالت خود با رفتار احمقانه چند آشوبگر به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

انتهای پیام