فخری: بازی خوبی مقابل تیم ملی هند بود/مریخ: جنگیدیم و پیروز شدیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا و انتخابی قهرمانی جهان امروز پنجشنبه ۱۲ آذرماه به میزبانی کره جنوبی آغاز شد. تیم ملی هندبال بانوان کشورمان امروز در اولین بازی خود با نتیجه 43 بر 35 مقابل هند به پیروزی گرانبهایی دست یافت تا کار خود را برای کسب سهمیه جهانی تسهیل کند.

تیم سنگ آهن بافق یزد به عنوان نماینده تیم ملی هندبال ایران در این مسابقات فردا جمعه به مصاف تیم ازبکستان می رود.

مریم فخری مربی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان پس از کسب این پیروزی ارزشمند گفت: تیم ملی در اولین بازی به مصاف تیم هند رفت و بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت. آنها به آنچه کادرفنی از بازیکنان در زمین انتظار داشتند، دست یافتند.

وی افزود: در نیمه اول به بازیکنان کلیدی استراحت دادیم و در نیمه دوم از بازیکنان کلیدی خود استفاده کردیم و توانستیم با اختلاف زیادی بازی را ببریم. بچه های ما قطعاً در این رویداد بازی به بازی بهتر می شوند.

فاطمه مرحیس، هندبالیست تیم ملی بانوان کشورمان که در پایان این بازی به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد، در مورد بازی با هند نیز گفت: خدا را شکر توانستیم در این دیدار با برتری پیروز شویم. تلاش بچه ها در بازی اول کمی از تیم هند عقب بودیم اما جنگیدیم و فاصله را بیشتر کردیم و پیروز شدیم.

وی ادامه داد: تیم ما فردا در دومین بازی به مصاف ازبکستان می رود که امیدواریم با پیروزی در این بازی بتوانیم دو امتیاز این بازی را بگیریم و به سهمیه مسابقات جهانی نزدیک شویم.

هانی لک دروازه بان اصلی تیم ملی هندبال بانوان ایران درباره بازی با هند گفت: بازی اول همیشه شرایط خاصی برای هر دو تیم دارد و هر دو برای برد آمده بودند. بازی اول را خوب شروع نکردیم اما کم کم نبض مسابقه را در دست گرفتیم و توانستیم با اختلاف خوبی به پیروزی برسیم.

وی افزود: قدم اول را به خوبی برداشته ایم و امیدواریم این روند پیروزی ادامه داشته باشد. قطعا بازی به بازی در حال پیشرفت و پیشرفت هستیم. اگر بتوانیم در دو بازی آینده پیروز شویم، صعود خود را به جام جهانی قطعی خواهیم کرد.

به گزارش مهر، تیم ملی هندبال بانوان ایران در دوره گذشته این رقابت ها برای اولین بار سهمیه حضور در مسابقات جهانی را کسب کرد.

6 سهمیه جهانی در این مسابقات قهرمانی آسیا توزیع می شود.