پیشنهاد شهردار تبریز برای تشکیل وزارت شهرداری ها – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، یکصد و پانزدهمین جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در اصفهان برگزار شد.

یعقوب هوشیار شهردار کلان شهر تبریز و نماینده شهرداران کشور در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در این جلسه با بیان اینکه شهرداری ها به صورت شبانه روزی خدمات گسترده ای به شهروندان ارائه می دهند، پیشنهاد تشکیل وزارت شهرداری ها را به رئیس جمهور و اعضای مجمع ارائه کردند. شهرداران کلانشهرهای کشور

او ادامه داد در توضیحات پیشنهاد وی افزود: در صورت تشکیل وزارت شهرداری ها هزینه مدیریت شهری از جیب شهروندان کاهش می یابد.

شهردار تبریز همچنین توجه ویژه به مقوله آب و هوا و کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ را مهم دانست و گفت: آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در شهرها میزبان زنگ خطر را به صدا درآورده است و چاره ای جز توجه به آن در برنامه هفتم توسعه کشور نداریم.

در همین حال هوشیار از مسئولان کشوری خواست تا با توجه به وضعیت نگران کننده آب و هوای کلانشهرها، بودجه و اعتبار ویژه ای برای این منظور در نظر بگیرند.

وی همچنین بر اهمیت سرمایه گذاری و حضور فعالان بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی، خدماتی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: آماده: بودجه محدود شهرداری ها جوابگوی نیاز شهروندان نیست و باید با تسهیل قوانین دولتی و بانک ها از سرمایه گذاری در شهرها حمایت کرد.

شهردار تبریز هوشمندسازی شهرها در عصر حاضر را امری مهم و غیرقابل انکار دانست و در این خصوص نیز گفت: امسال طرح هوشمندسازی در تبریز آغاز شده و در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت و لازم است دولت حمایت های لازم را داشته باشد. شهرداری ها در این زمینه

صد و پانزدهمین جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و رئیس مجلس، یعقوب هوشیار شهردار تبریز، حجت الاسلام رسول برقی رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد. تبریز و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، رئیس شورای عالی استان ها، معاون وزیر کشور. در امور مجلس، شهرداران کلانشهرهای کشور و برخی از معاونین و مدیران مدیریت شهری کشور در روز پنجشنبه 12 آذر 1401 به میزبانی شهرداری. کلان شهر اصفهان برگزار شد.