الهیان: حقوق بشر ابزار غرب برای اهداف سیاسی شده است/ آلمان نباید در امور داخلی ایران دخالت کند.

زهره الهیان رئیس کمیسیون حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، تشریح نشست فوق العاده شورای حقوق بشر در ژنو علیه کشور و کشور را تشریح کرد. این وصیت نامه به پیشنهاد آلمان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه آلمان پیش نویس قطعنامه ای علیه ایران تهیه کرده است که در این نشست به رای گذاشته می شود، افزود: در این پیش نویس انواع اتهامات حقوق بشری علیه ایران مطرح شده که واقعا اشتباه است.

رئیس کمیسیون حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه به نظر می رسد آلمان در صندلی راننده است، اما در واقع غرب و دشمنان ملت ایران در صدد ایجاد ائتلاف هستند. علیه جمهوری اسلامی ایران این طرح بزرگی است که رهبر معظم انقلاب در این زمینه فرموده اند جنگ ترکیبی علیه ایران شکل گرفته است و به نظر من تحرکات و بدعهدی های کشورهای غربی در عرصه بین الملل نتیجه همین جنگ است. .

الهیان خاطرنشان کرد: آمریکا و کشورهای غربی برای تجزیه و بی‌ثباتی ایران همسو و همکاری کرده‌اند و در کشور همسایه ما با هم هماهنگ شده و گروه‌های تروریستی مانند دموکرات‌ها و کومله را گرد هم آورده‌اند و برای حمله به ایران استفاده می‌کنند. کردستان ایران تامین مادی و مالی کرده است. پشتیبانی”.

وی با بیان اینکه این کشورها تلاش می کنند جمهوری اسلامی را به نقض گسترده حقوق بشر در عرصه بین الملل متهم کنند، تصریح کرد: همان کشورهایی که گروه های تروریستی داعش و منافقین و توانمندی های خدماتی را تجهیز و تامین مالی کرده اند، جاسوسی و اطلاعات خود را به ایران آورده اند. صحنه و قصد حمله به کردستان را داشتند، مدعی نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی ایران شدند که طنز زمانه است.

رئیس کمیسیون حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: کشورهایی که در 60 روز گذشته با دروغگویی و تحریک به خشونت باعث کشتار زنان، کودکان و مردم بیگناه شده اند، امروز مدعی حقوق بشر بوده و دارند. ژست حقوق بشری گرفته است. آنها ایران را به رعایت حقوق بشر متهم می کنند.

الهیان خاطرنشان کرد: این کشورهای غربی که اکنون می خواهند ایران را به دلیل نقض گسترده حقوق بشر محکوم کنند، با تحریم های خود حق سلامت مردم ایران را زیر پا گذاشته اند.

وی بیان کرد: این کشورها عنوان نشست ژنو را با تاکید بر حقوق زنان و کودکان ذکر کردند، اما باید گفت کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان نمی توانند حقوق زنان را نادیده بگیرند زیرا زندگی زنان و کودکان ایران با مشکل مواجه شده است. تحریم های این کشورها را تهدید می کند. وی در خطر انقراض قرار گرفت و تعدادی نیز به دلیل نبود دارو و تجهیزات جان باختند.

رئیس کمیسیون حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جنایت آلمان در دفاع مقدس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: آلمان هرگز نمی تواند درباره حقوق بشر صحبت کند. آلمان با ارسال سلاح های شیمیایی به رژیم بعث عراق در دوران جنگ تحمیلی، منجر به شهادت 13 هزار شهید از رزمندگان، زنان، کودکان و بی گناهان ایران شد که آثار آن از جمله 100 هزار جانباز مجروح و شیمیایی در کردستان و شهرستان. سردشت امروز برای ملت است ایران آشکار است.

الهیان خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه سازوکارهای حقوق بشر به ابزاری در دست برخی کشورها برای اهداف سیاسی تبدیل شده است، یعنی اگر کشوری به آنها احترام نگذارد و در راستای منافع آنها نباشد، متهم و محکوم به نقض حقوق بشر می شود. و از سازوکارهای فشار در این کشورها استفاده می شود.

وی گفت: در پیش نویس این قطعنامه تلاش شده کمیته تحقیق و تفحص زیر نظر شورای حقوق بشر تشکیل شود و این کمیته تحقیق با حضور گزارشگر ویژه و با رعایت سازوکارها، موضوع را مورد بررسی قرار دهد. وضعیت حوادث اخیر کشور که موضوع دخالت در امور کشور است. این مربوط به امور داخلی ایران است و ما اعتراض خود را در قالب بیانیه ای به اطلاع کشورهای عضو حقوق بشر و جامعه جهانی خواهیم رساند تا در این جلسه قرائت شود.

رئیس کمیسیون حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بر اساس ابلاغیه وزیر کشور، جمهوری اسلامی ایران اقدام به تشکیل کمیسیون تحقیق و تفحص در ایران کرده و به عنوان رئیس کمیسیون حقوق بشر، نامه ای به سران قوا می فرستم تا هر چه زودتر آن را تشکیل دهند، این کمیسیون تحقیق را فرستادم.

الهیان گفت: با تشکیل کمیته تحقیق و تفحص که شامل نمایندگان سه قوه و نماینده نهادهای مردمی است، دیگر نیازی به دخالت کشورهای خارجی و غربی در امور داخلی ما نیست.

رئیس کمیسیون حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: اساسا وظیفه این کمیته ترمیم خسارات وارده به افراد بی گناه و مجازات عاملان و دستور دهندگان این قتل است. مردم و البته مقابله با سهل انگاری و تقصیری که ممکن است برخی از مسئولان در این زمینه داشته باشند.» زمینه سازی این است؛ این سازوکار نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران عزم و اراده جدی برای ترمیم کاستی ها دارد. و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند عزم و اراده وجود دارد که عاملان حوادث اخیر به مجازات جرم خود برسند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید