2 مدرسه در ارومیه به بهره برداری رسید – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی عصر پنجشنبه در آیین بهره برداری از این طرح های آموزشی گفت: این ۲ مدرسه هر کدام ۱۲ کلاس دارند و شامل یک دبستان به نام غدیر و یک مدرسه متوسطه به نام شهیدان باکری است.

جواد جنگی آذربایجان غربی را از نظر سرانه فضای آموزشی از جایگاه مناسبی برخوردار نیست و ادامه داد: توجه دولت مردمی به این موضوع و اعتقاد به عدالت آموزشی و فرصت های برابر باعث شد امسال به دست آوردن ساخت مدارس در محله های محروم و در حاشیه شهرها.

وی خاطرنشان کرد: اکنون فضای آموزشی به ازای هر ساکن برای هر دانش است زبان آموز در این استان 4.1 است اما میانگین سرانه کشوری 5.22 است.

در این مراسم علاوه بر وزیر کشور، استاندار آذربایجان غربی، دانش آموزان و اولیای آنان، معلمان و جمعی از مدیران فرهنگی و اجرایی استان نیز حضور داشتند.

فضای این مدارس هر کدام از 12 کلاس درس تشکیل شده است که دبستان غدیر در 1100 متر مربع فضای آموزشی و 2000 متر مربع محوطه سازی با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال در منطقه چالو چپان ارومیه ساخته شده است.

مدرسه شهیدان باکری در یک هزار و 525 متر مربع فضای آموزشی با 2 هزار متر مربع محوطه سازی و 180 میلیارد ریال اعتبار استانی احداث و آماده بهره برداری شد.

وزیر کشور روز پنجشنبه از مناطق مرزی استان آذربایجان غربی از جمله رازی خوی و مسیر ترانزیتی ریلی این خط مرزی و همچنین مناطق زلزله زده این شهرستان از خوی بازدید کرد.