کی روش: یک سورپرایز برای ولز داریم/از بازی با انگلیس یاد گرفتیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران که در اولین بازی خود در جام بیست و دومین جام جهانی مقابل انگلیس با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد، برای حفظ موقعیت چاره ای جز پیروزی مقابل ولز در بازی دوم ندارد. . بازی با ولز روز جمعه 4 آذر ساعت 13:30 در ورزشگاه احمد بن علی دوحه برگزار می شود.

کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از این دیدار که عصر امروز پنجشنبه در دوحه برگزار شد، گفت: اول از همه به همه حاضران خوش آمد می گویم. بار دیگر مفتخرم که در اینجا به شما خوش آمد می گویم، به خصوص در آستانه بازی با ولز که پس از 64 سال اینجا هستند.

کی روش درباره شرایط نهایی علیرضا بیرانوند برای بازی فردا گفت: باید قبول کنیم که اتفاق سختی برای او افتاده است. تمام آزمایشات لازم روی او انجام شده است، اما همانطور که در مورد آسیب مغزی اتفاق افتاد، باید پروتکل را رعایت کنیم و نمی توانیم از آن استفاده کنیم. او فردا بازی نمی کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: یک دروازه بان دیگر به جای بیرانوند بازی خواهد کرد. او بسیار قوی است و می تواند به تیم کمک کند. خوشحالم که به ریشه خود برگشتیم و اینطور نیست.

وی درباره سوالات غیرورزشی که برخی خبرنگاران در نشست خبری تیم ملی ایران می پرسند، گفت: هر چه می خواهند بپرسند. در عین حال باید به پاسخی که ما می دهیم احترام بگذارید. نمی خواهیم چنین چیزهایی ما را از فوتبال باز دارد. این موضوع متعلق به رئیس ما و رئیس فیفا است، بنابراین مشکلی برای آنها نیست که بپرسند چه می خواهند. ما آزادی مطبوعات و آزادی پاسخگویی به این سوالات را داریم.

کی روش در خصوص شکست 6 بر 2 مقابل انگلیس افزود: بازی تمام شد. موقعیت ما تنها یک است و آن این است که از اشتباهات گذشته خود درس بگیریم تا بهتر و قوی تر شویم. بخشی از زندگی ماست. بیایید هر بار که ملاقات می کنیم بهتر شویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران روز جمعه درباره حریف ملی پوش کشورمان نیز گفت: کاپیتان تیم ملی ولز بسیار خوب است، روحیه بالایی دارند. آنها طرفداران زیادی دارند. این سوال می تواند فضای خوبی برای تفریح ​​و لذت بردن ما از فوتبال باشد. اکنون می دانیم که فضای بسیار خوبی داریم.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به اینکه فکر می کنم نتیجه بازی فردا یک پیروزی است که باعث خوشحالی مردم شود، گفت: ابتدا باید درباره ولز صحبت کنیم. فکر نمی‌کنم اول درباره ایران صحبت کنیم، ما به بازی بعدی فکر می‌کنیم و ولز هم مانند ما دارد.

وی ادامه داد: ما نسبت به سه سال پیش بیشتر گل دریافت کردیم. ما به خوبی آنها نبودیم و با بازی مقابل انگلیس چیزهای زیادی یاد گرفتیم. تیم های خوب برخی از تیم ها هستند، اما تیم های بزرگ آنهایی هستند که می بازند و برمی گردند. هیچ تیمی کامل نیست، چیزی که مهم است روز بعد از هر بازی است و ما اکنون برای بازی مقابل ولز بسیار هیجان زده هستیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: حریف شخصیت های زیادی در تیمش دارد. این بازی مانند یک مهمانی فوتبال است. آنها دارای فن هایی به رنگ دیوار قرمز هستند که فضای بسیار خوبی ایجاد می کند. من بسیار مطمئن هستم که بازیکنان ما با همان شخصیتی که ما انتظار داریم بازی خواهند کرد. روحیه جنگندگی دارند.

کی روش درباره حضور گرت بیل در تیم ملی ولز، درباره سابقه مربیگری و راهنمای بازیکنان بزرگ دنیا گفت: او فوق العاده است. او یک رهبر بزرگ است و ثبات تیم ملی ولز به بیل بستگی دارد. من با او کار نکرده ام اما او یک نابغه است و همه چیز را با هوش عالی خود اداره می کند، او بازتابی از تیم ملی ولز است. او روحیه تیمی را نشان می دهد و ما باید از آن آگاه باشیم. علاقه به کار تیمی ولز وجود دارد. برای ولز، دقیقه اول یا 90 دقیقه مهم نیست، آنها فقط بازی را انجام می دهند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران سپس نسبت به شرایط تیمش برای بازی دوم مقابل ولز ابراز امیدواری کرد و گفت: می خواهیم فوتبال بازی کنیم. ما یک سورپرایز برای آنها داریم.