لیگ برتر بسکتبال | شکست ذوب آهن مقابل نفت آبادان – خبر اصفهان – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم اصفهان، در یکی از بازی های هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور از ساعت 16 امروز تیم های ذوب آهن اصفهان و پالایش نفت آبادان در سالن رهنما ورزشگاه ملت به مصاف هم رفتند.

محمدرضا اکبری، محمد حسن زاده، سجاد مشاییخی، آرمان زنگنه، فرید اصلانی، حمید ضیایی، محمدحسین احمدی، امیرعلی قلی زاده و علی کاشانی در این دیدار برای تیم ذوب آهن به سرمربیگری فرزاد کوهیان به میدان رفتند. تیم پالایش نفت آبادان توسط رضایی فر معرفی شد. ، محمد شهریان، مجید رحیمیان، سعید داورپناه به عنوان سرمربی.

کوارتر اول این بازی با حمله ذوب آهن آغاز شد اما توپ آرمان زنگنه وارد سبد نشد تا برگشت آبادانی 2 امتیاز اول بازی را به دست آورد. در حالی که 5 دقیقه از آن کوارتر گذشته بود و آبادانی که 5 بر 3 پیش بود با 2 شوت 3 امتیازی متوالی امتیاز خود را به 8 رساند و 11 بر 3 پیروز شد.

در ادامه سرخپوشان اصفهانی شوت های زیادی را از دست دادند و برخلاف آنها، بازیکنان نفت آبادان امتیازات را به خوبی جمع کردند و پس از 1 دقیقه با نتیجه 21 بر 3 پیش افتادند. کوارتر و در پایان کوارتر اول، پالایش نفت آبادان 21 بر 9 پیروز شد.

ذوب آهن کوارتر دوم را خوب آغاز کرد و با کسب 4 امتیاز عزم خود را برای بازگشت به بازی نشان داد اما آبادانی کوتاه نیامد و پس از 6 دقیقه از کوارتر دوم برتری 30 بر 20 خود را حفظ کرد. در ادامه بازی هر دو تیم به مصاف هم رفتند و با از دست دادن شوت های فراوان شاگردان ذوب آهن نتوانستند فاصله را کم کنند و در پایان نیمه اول با نتیجه 37 بر 24 بازنده به رختکن رفتند.

شروع نیمه دوم و کوارتر سوم مانند کوارتر دوم، ذوب آهن 4 امتیازی شد اما این امتیازها توسط مجید رحیمیان جبران شد و در ضدحمله ذوب آهن، پرتاب ها یکی پس از دیگری برای سفید از دست رفت. و پس از گذشت 5 دقیقه از کوارتر سوم همچنان برتری 41 بر 30 با نفت آبادان بود که با دو پرتاب آزاد محمد حسن زاده و سپس یک توپ ربایی و 2 امتیاز از فرید اصلانی اختلاف را به 7 رساند. سپس یک 3 خوب. امتیاز فرید اصلانی پانزدهمین امتیاز این کوارتر را برای ذوبی ها به ارمغان آورد تا کادرفنی نفت درخواست وقت استراحت کنند.

در ادامه، چون ذوب آهن به 2 امتیاز آبادانی رسیده بود و توپ ربایی آنها در کمتر از یک دقیقه مانده به پایان کوارتر سوم می توانست به تساوی برسد، اما اشتباه عجیب داور اجازه نداد و در ثانیه های پایانی این کوارتر اجازه نداد. سجاد مشایخی با کسب 3 امتیاز، سرخپوشان اصفهانی را به تیم نفت آبادان نزدیک کرد و در پایان این کوارتر با نتیجه 46 بر 45، پالایش نفت همچنان بهترین تیم میدان بود.

پس از چند دقیقه استراحت در شروع کوارتر چهارم، ذوب آهن شروع خوبی را از سر گرفت و تا دقیقه 3 این کوارتر 5-2 پیش افتاد، اما در تعقیب و گریز یاران ذوب آهن، این امر به آبی پوشان نفت اجازه داد. با امتیاز 55 بر 50 پیشروی کنید تا بعد از مسابقه پیش بروید. در فاصله 3 دقیقه و 30 ثانیه مانده به پایان بازی، ذوبی ها بازی را به تساوی کشاندند اما بازیکنان پالایش نفت آبادان بیشتر اختلاف را به 6 رساندند و 61 بر 55 پیش افتادند.

پس از 16 ثانیه و زمانی که نتیجه 62 بر 60 شد، تیم نفت آبادان برای کاهش فشار ذوب آهن برای تساوی بازی یک تایم اوت اعلام کرد و زمانی که به آن زمان برگشت، یک پرتاب صریح، یکی از و در ثانیه آخر داشت. ، شوت 3 امتیازی ذوبی ها بی نتیجه بود تا پالایش نفت آبادان با نتیجه 63 بر 60 به برتری برسد.

نتایج کوارتر اول تا چهارم این دیدار به شرح زیر است: کوارتر اول 21 بر 9، کوارتر دوم 16 بر 15، کوارتر چهارم 17 بر 15 به سود پالایش نفت آبادان، کوارتر سوم با نتیجه 21. -9 به سود ذوب آهن.

در بین دو نیمه عبدالمجید توفیق پیشکسوت بسکتبال ایران و استان اصفهان از سوی باشگاه ذوب آهن تجلیل شد. با ورود هواداران دو تیم به سالن و تشویق تیم خود، در ابتدای کوارتر چهارم به طرز عجیبی ناظر بازی بازی را متوقف کرد و هواداران ذوب آهن را برای از سرگیری بازی از سالن خارج کرد.

در پایان این دیدار هواداران ذوب آهن که معتقد بودند داور در این دیدار مغرضانه تصمیم گرفته است، علیه داوران شعار سر دادند. ارسلان کاظمی هفته گذشته به دلیل مصدومیت این بازی را از دست داد اما در سالن حاضر شد. برای حمایت از هم تیمی هایش

انتهای پیام/174/ک