پارلمان اروپا کمک مالی به مجارستان را قطع کرد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینتل ریپابلیک، اتحادیه اروپا در موضعی جدید علیه مجارستان کمک های مالی به این کشور را قطع می کند.

امروز پنجشنبه، پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌خواهد به کمک‌های مالی به مجارستان پایان دهند.

علاوه بر این، بر اساس قطعنامه تصویب شده توسط پارلمان اروپا، دسترسی مجارستان به یارانه محدود خواهد شد.

پارلمان اروپا گفته است که هدف از تصویب چنین قطعنامه ای علیه مجارستان این است که دولت مجارستان از حق رای خود برای اعمال فشار بر اتحادیه اروپا سوء استفاده کرده است.

از آغاز جنگ اوکراین، مجارستان با تحریم ها و رویکرد جنگ طلبانه اروپا علیه روسیه مخالف بوده و بارها از تصویب اقدامات ضد روسیه جلوگیری کرده است.

مجارستان قبلاً این بسته کمکی را دریافت کرده است 18 اتحادیه اروپا میلیارد یوروی اوکراین را مسدود کرده بود. شهری که ماه هاست بروکسل را به دلیل سیاست تحریمی خود علیه روسیه مورد حمله قرار داده است، می گوید که هزاران تحریم اعمال شده علیه مسکو شکست خورده است و تورم و کمبود انرژی ناشی از این اقدامات می تواند اروپا را به زانو درآورد. به نظر می رسد بحران اوکراین نقش مهمی در تشدید اختلافات بین اعضای اتحادیه اروپا و رویارویی آنها دارد.