عاملان آتش سوزی عمدی فندخالی نمین شناسایی شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، طیب امینی در جلسه عصر پنجشنبه واحد بحران شهرستان من نمی روم وی گفت: طی چند روز گذشته و در سه نقطه در محدوده جنگلی فاندلو آتش سوزی عمدی برای تخریب جنگل های منطقه انجام شد و با پیگیری های پلیسی و قضایی، عاملان و عوامل این اقدام ناشایست دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی تصریح کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی به محض اطلاع از آتش سوزی در سه نقطه از این جنگل که در مجاورت روستاها هستند. نیارقلجبازی کرد و سعی کرد اقدامات لازم را برای اطفای حریق انجام دهد.

فرماندار شهرستان من نمی روم وی با قدردانی از حمایت های مردمی و اهالی روستاهای همجوار این منطقه جنگلی بکر، اعلام کرد: با بسیج نیروهای محلی و منطقه ای، هلال احمر و آتش نشانی. من نمی روم و اردبیل تلاش کردیم در اسرع وقت آتش را خاموش کنیم تا از سرایت آتش به سایر مناطق جلوگیری کنیم.

امینی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد این آتش سوزی عمدی و توسط قاچاقچیان چوب و تخریب کنندگان محیط زیست صورت گرفته است که متأسفانه 3.5 هکتار از جنگل ها و مراتع منطقه بر اثر این آتش سوزی ها خسارت زیادی دیده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: از مردم منطقه به ویژه روستاییان انتظار می رود نسبت به تردد افراد مشکوک و قاچاقچیان الوار هوشیار باشند تا به محض اطلاع از حضور آنها در مناطق جنگلی یا آنها. تخریب، آن را به ماموران یا پلیس گزارش خواهند کرد.

امینی اضافه شد: جنگل منحصر به فرد لازم التیام فاندلو این امر با همکاری منابع طبیعی استان انجام می شود و قطعاً در فصل درختکاری برای یافتن گونه های جدید سازگار با محیط زیست منطقه تلاش خواهد شد. فاندلو کاشته شده و امکان باردهی بیشتر فراهم می شود.

فرماندار شهرستان من نمی روم وی بیان کرد: حفاظت از جنگل ها و منابع طبیعی نیازمند همراهی و همکاری مردم است و باید در این زمینه دقت بیشتری شود.