راه آهن اردبیل سال آینده به بهره برداری می رسد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، خیراله خادمی شامگاه پنجشنبه در بازدید از مراحل اجرای پروژه راه آهن اردبیل – میانه اظهار داشت: این پروژه ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی در حوزه زیرساخت و ۹۲.۵ درصد ریل گذاری دارد و تمام تلاش ما این است که زیرساخت ها را در اولویت قرار دهیم. این اداره تا اوایل سال آینده این پروژه را برای بهره برداری آماده خواهد کرد.

وی راه آهن اردبیل – میانه را یکی از سخت ترین و پیچیده ترین پروژه های ریلی و عمرانی کشور دانست و گفت: راه آهن اردبیل – میانه 175 کیلومتر طول دارد که 28 کیلومتر آن تونل و بیش از سه کیلومتر ویژه است. پل هایی که طراحی و ساخت آنها به سختی به پایان رسید.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه ها گفت: تاکنون 122 کیلومتر از خط ریلی اردبیل – میانه ریل گذاری شده است و پیش بینی ما این است که با تامین منابع و اعتبار لازم، این پروژه آماده بهره برداری شود. اوایل سال آینده .

خادمی از تامین مالی این پروژه از طریق فاینانس ملی و بانکی خبر داد و افزود: در صورت انجام تعهدات بانک های عامل این طرح در فصل کاری سال آینده به بهره برداری کامل می رسد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: راه آهن اردبیل – میانه یکی از پروژه های اولویت دار وزارت راه و شهرسازی است که پس از بهره برداری در بخش مسافر و بار می تواند پاسخگوی نیاز استان و سایر مناطق باشد. . .

قائم مقام وزیر و مدیر کل شرکت ساخت و توسعه راه ها بازدیدهای مکرر از این پروژه را ناشی از نظارت نمایندگان و استاندار اردبیل عنوان کرد و ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و ساز هر کاری انجام داده اند. تلاش برای تکمیل این پروژه با کیفیت مناسب و در تاریخ مقرر به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، راه آهن اردبیل – میانه با قدمت ۱۸ ساله تنها با وعده های مسئولان در حال پیشرفت است و علیرغم وعده های متعدد دولت های مختلف همچنان بخش زیادی از این پروژه باقی مانده است. در حالی که مسئولان کشوری و استانی مدعی هستند تکمیل راه آهن اردبیل در سال آینده انجام می شود که به نظر می رسد همچنان در هاله ای از ابهام است.