طرح «مداخلات خانواده محور» به صورت پایلوت در اردبیل اجرا شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر عزیز طلوعی بعدازظهر پنجشنبه در همایش روز جهانی منع خشونت علیه زنان با بیان اینکه خشونت خانگی یکی از علل شایع آسیب های جسمی است و ضربه روانشناسی زنان و کودکان است، گفت: طرح «مداخلات خانواده محور» با هدف کنترل و کاهش خشونت خانگی به صورت پایلوت در اردبیل و 4 استان دیگر اجرا می شود و در این طرح پس از غربالگری 200 مورد، 30 مورد. زوج های دارای اختلاف خانوادگی و خشونت خانگی پذیرفته شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد از مددجویان با اقدامات مشاور و کمک طرح با ارتقای مهارت های ارتباطی به زندگی بازگشتند، اضافه کرد: فعالیت های انجام شده در مدت زمان مورد تایید قوه قضائیه و شورای حل اختلاف استان قرار گرفت و به تصویب رسید. منجر به جلوگیری از پرونده های قضایی در این حوزه در استان اردبیل می شود.

موسس خانه امن استان اردبیل گفت: خانه امن با پذیرش و حمایت از زنان و کودکان قربانی خشونت خانگی توانسته است بنیان خانواده ها را مستحکم کند و خشونت را در خانواده های آسیب پذیر کاهش دهد. .

طلوعی به رتبه استان اردبیل در حوزه خشونت اشاره کرد و گفت: متاسفانه اردبیل یکی از بالاترین سطوح خشونت در جامعه را دارد و در این میان شهرهای اردبیل، گرمی و پارس آباد در وضعیت بدی قرار دارند. وضعیت از نظر خشونت

به گزارش خبرنگار مهر، همایش روز جهانی منع خشونت علیه زنان به همت مؤسسه امام اطهر (ع)آ) استان اردبیل و با حضور فرماندار شهرستان گرمی، مدیر کتابخانه های استان اردبیل، اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان اردبیل و نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط در مرکز فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد. زنان اردبیلی