استان کرمان هنوز به مقصد گردشگری تبدیل نشده است – اخبار کرمان – اخبار استان های تسنیم

فریدون اکساری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانوی با تاکید بر اینکه استان کرمان از قابلیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری برخوردار است، گفت: در استان کرمان در زمینه دارایی های گردشگری، جاذبه ها و آثار طبیعی، تاریخی و رویدادهای فرهنگی پیشرو در کشور هستیم. ثبت بین المللی و ملی.

وی با بیان اینکه استان کرمان با وجود همه دستاوردهای خود در این زمینه نتوانسته سهم خود را از گردشگری در کشور به دست آورد، گفت: استان کرمان با وجود همه توانمندی هایی که در حوزه تاریخی و گردشگری دارد هنوز به هدف تبدیل نشده است. استان مقصد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر اینکه باید در این زمینه برای استان کرمان کار بیشتری انجام دهیم و البته گام های خوبی در حال انجام است، افزود: دنیا در تلاش است تا شرایط را در این زمینه بهبود بخشد. استان کرمان را آماده تر کند. وی با تاکید بر اینکه زیرساخت های خوبی در استان در حال ساخت است، گفت: استان باید به خوبی معرفی شود تا با توانمندی هایی که ایجاد می کنیم آنچه شایسته استان کرمان است محقق شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که در باغ شاهزاده ماهان وجود دارد، بیان کرد: برای هر شهرک اولی تخریب داریم و در حال حاضر در باغ شاهزاده و باغ موزه هرندی پروژه هایی در دست اجرا داریم.

یک فعال با تصریح بر اینکه پروژه نورپردازی باغ شاهزاده در حال اجراست، افزود: اگر تاریکی باشد تا یکی دو ماه دیگر این مشکل حل می شود و باغ شاهزاده را کاملا روشن می بینید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه اعتبار دیگری برای توسعه محیط باغ شاهزاده در نظر گرفته شده است، ادامه داد: هم بالای باغ شاهزاده و هم زیر آن برنامه توسعه داریم. باغ.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر روی زیرساخت های برخی از اماکن تاریخی کرمان کار می کنیم و مشکلاتی که وجود دارد به همین دلیل است، گفت: امسال برنامه هایی با رقم های مختلف و در حوزه های مختلف برای معرفی ظرفیت های استان کرمان داریم. .

یک فعال از برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در کرمان خبر داد و افزود: این نمایشگاه با حضور قدرتمندان صنعت گردشگری به منظور معرفی استان از کرمان از 14 تا 18 آبان ماه در کرمان برگزار می شود.

وی همچنین از شرکت در نمایشگاه های مختلف کشوری و برگزاری جلسات کارگروه گردشگری برای زیرساخت های استان خبر داد و گفت: هتل کاروانسرای وکیل در بازار کرمان که در کشور نداریم. یک توانایی منحصر به فرد برای کرمان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر اینکه ظرفیت های جدیدی در حوزه گردشگری کرمان ایجاد شده است، گفت: در ارگ تاریخی بم سخت کار می کنیم و برنامه های مختلفی برای این امر در نظر گرفته شده است. “

انتهای پیام/511/