اغتشاش گران به زودی محاکمه می شوند – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز

عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اتفاقات اخیر طراحی آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان آن است، اظهار داشت: بیانات مقام معظم رهبری اطمینان بخش است و نشان دهنده راه درستی است که همه حامیان نظام هستند. انقلاب اسلامی، همه مردم کشور و دوستداران استقلال، تمامیت ارضی و امنیت کشور به آن توجه ویژه دارند.

وی گفت: قطعا احزاب و جریان ها پس از فرمایشات مقام معظم رهبری رسالت و مسئولیت جدیدی دارند که باید به آن توجه کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی گفت: برخی از کسانی که در جامعه نفوذ دارند و در برابر دستورات آن سکوت کرده اند، اکنون راه درست را می دانند و باید مورد توجه قرار گیرند. از سوی دیگر، خیرین باید برای حفظ امنیت کشور و جبران اتفاقات پیش آمده تلاش ویژه داشته باشند.

نماینده مردم اصفهان در شورای اسلامی ادامه داد: چه کسانی که راه را اشتباه رفتند و چه کسانی که در بحبوحه فتنه سکوت کردند، امروز هیچ توجیهی برای ادامه سکوت ندارند.

مقتدایی تاکید کرد: همه احزاب و جریان های سیاسی باید صفوف مدافعان انقلاب اسلامی و امنیت اغتشاش گران را از هم جدا کنند. اغتشاشگران به زودی به دادگاه خواهند رفت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی گفت: نشانه های غیرقابل انکاری از تلاش مستمر و صریح برخی سفارتخانه های خارجی در داخل کشور وجود دارد که از جهات مختلف موضوع بررسی است.

وی گفت: حتی مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نیز در کمترین زمان ممکن سعی کردند با سوء استفاده از گروه های به اصطلاح NGO، اموال ایران را تخریب کنند و در مقابل دفاتر سفارتخانه ها و نمایندگی های ایران تظاهرات یا فشار بیاورند. . که اطلاعات و آمار مربوط به آن را وزارت امور خارجه شفاف سازی کرده و عناوین آن در اختیار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی قرار گرفته است.

مقتدایی گفت: شک نداریم که بخش قابل توجهی از ناآرامی ها توسط دشمنان خارج از مرزهای ایران حمایت شده است و برخی کشورها با اشتباهات تحلیلی و محاسباتی وارد فضاهای خطرناکی شده اند که به روابط خارجی آنها با ایران آسیب وارد می کند.

نماینده مردم اصفهان در شورای اسلامی گفت: توصیه ما به تمامی سفارتخانه های خارجی و دست اندرکاران سیاست خارجی کشورهایی که با نادیده گرفتن کنوانسیون ها از جمله کنوانسیون وین، اقدامی خلاف عرف و شئونات بین المللی انجام داده اند، این است که: کارهایی را انجام دهند که خودشان به خاطر آن متضرر شوند، اعمال تحت تأثیر آن قرار می گیرد.

وی بیان کرد: ملت بزرگ ایران با جمعیت بسیار زیاد و مرزهای متنوع و متعدد کشور کوچکی نیست که به اعتقاد آنها با مشکلات بزرگ تردد یا اختلال مواجه شود. البته مشکلات برخی کشورها در حافظه تاریخی ملت ایران باقی خواهد ماند.