اکران «جنگ جهانی سوم» و بازگشت اهالی سینما به سینما – اخبار سینما و تئاتر – اخبار فرهنگی تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، از بعدازظهر امروز با توجه به تعطیلی سینماها برای عزاداری و در حالی که اکران فیلم ها در اکران سینماهای سراسر کشور از سر گرفته می شود، برخی از تحلیلگران و منتقدان بر این باورند که روند نزولی سینماها ادامه دارد. فروش با برخی از پیشرفت های اخیر علیرغم انتشار محدود توضیح داده شده است. “جنگ جهانی سوم” باید یک چرخش مثبت داشته باشد.

به گزارش این گروه به تهیه کنندگی هومان سیدی، با توجه به اینکه وی به عنوان نماینده ایران در جشنواره بین المللی اسکار حضور دارد، نظر بسیاری از مخاطبان را برانگیخته و بدون شک حتی در این مدت محدود یک هفته ای، میزان فروش مناسبی را در نمودارها ثبت خواهد کرد و نقطه امیدی برای رشد آمار فروش در پاییز 1401 خواهد بود.

این پیش‌بینی منتقدان و کارشناسان سینمایی در حالی است که نظرسنجی‌ها و آمارهای رسمی منتشر شده از میزان فروش فیلم‌ها در اکران از ابتدای پاییز امسال نشان می‌دهد که فیلم «انفرادی» با اینکه تقریباً از ابتدای سال اکران اکران شده است، 68 میلیارد تومان فروش داشته است. اول سال نو. «ابلق» نرگس آبیار در مدت اکران خود 16 میلیارد تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

آن وقت است که «TT» 19 میلیارد، «Do Life» بالای 15 میلیارد است و انیمیشن «پوسردلفینی» تاکنون توانسته فروش بالای 11 میلیارد تومان داشته باشد و پس از آن «بازیو» بالای 2 میلیارد و «بانک» در رتبه های بعدی قرار دارند. «زاده» کمی بیش از یک میلیارد تومان فروخت.

سینمای ایران

از سوی دیگر وقتی از سکوی میلیاردی می گذری نوبت به «پیتوک» 233 میلیون تومان، «شین» نزدیک به 500 میلیون، «نمور» 131 میلیون، فیلم هندی «برخیز، غرش، آتش» 95 میلیون می رسد. تومان فروش تاکنون ثبت شده است.

سینمای ایران

آمارهای مربوط به فروش فیلم های اکران در حالی منتشر شده است که بررسی ها نشان می دهد تنها فیلم جدیدی که پس از ایام سوگواری اکران می شود، اثری برای کودکان به کارگردانی سید جمال سیدحاتمی با عنوان «بام بالا» است.

البته برخی اتفاقات اخیر در کشور نیز در ایجاد روند نزولی در فروش فیلم بی تاثیر نبوده است چرا که فروش فیلم در هفته های گذشته قابل قبول بوده است. حتی همین روند باعث شد تا فیلم «لوپتو» از اکران حذف شود تا شرایط بهتری برای اکران فیلم ایجاد شود. این در حالی است که در ابتدای هفته طبق آمار رسمی تنها 7551 نفر بلیت سینما خریده و روی صندلی ها فیلم تماشا کرده اند و قبل از ایام سوگواری و تعطیلی مجدد سینماها، این تعداد رشد چشمگیری داشته است. به همین دلیل تقریباً سه برابر شده است، دور از ذهن نیست که احتمالاً بازگشت تماشاگران سینما به سالن‌ها می‌تواند معادلات را به سمت بهبود شرایط تغییر دهد.

وزیر ارشاد: ​​نسل نوجوان با تاریخ پرافتخار خود ناآشنا است که باید با هنر تبیین شود.

انتهای پیام/