ستاره هایی که دیگر زوج طلایی نیستند/ انتخاب اول کیروش چیست؟ – خبرگزاری مهر امور روز ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، زنان مهاجم و لژیونر که با پشتوانه سال ها حضور موفق در فوتبال اروپا در آستانه تجربه دومین جام جهانی خود هستند، اکنون با بزرگترین دغدغه دوران فوتبال خود یعنی حضور در تیم ملی روبرو هستند. تیمی برای جام جهانی و این در حالی است که چنین ایده ای هرگز در تصور این دو بازیکن که زوج طلایی ترین مهاجمان تاریخ ایران را تشکیل می دادند، نمی گنجید.

مهدی طارمی ستاره بی چون و چرای تیم پورتو و بهترین گلزن فصل گذشته لیگ برتر پرتغال که به همراه سردار آزمون مهاجم موفق بایرلورکوزن مدت ها زوج طلایی خط حمله تیم ملی بودند و در کنار هم بازی می کردند. ، حالا تا به امروز مجبور به ورود به ترکیب ثابت هستند تا رقابت فشرده ای را با یکدیگر تجربه کنند و این تغییر شرایط قابل پیش بینی به محض بازگشت کارلوس کی روش به فوتبال ایران آغاز شد.

کارلوس اهمیتی نمی دهد که چند سوپراستار در اختیار دارد تا به عنوان گارد پوینت گارد خدمت کند و معمولا بسته به سیستمی که استفاده می کند و طرز تفکرش از یک پوینت گارد استفاده می کند. به همین دلیل شاید دیگر هرگز شاهد تشکیل زوج طلایی سابق در خط حمله تیم ملی نباشیم یا در خوشبینانه ترین شرایط به ندرت اتفاق بیفتد.

کی روش تا کنون در دو بازی دوستانه مقابل اروگوئه و سنگال، هم تیمی های خود را به همین ترتیب به زمین فرستاده است و در هر یک از این دو بازی، یکی از آن دو مهاجم را در ترکیب آزمایش کرده و نقطه شروع و یکی از جانشینان خود را تعیین کرده است. . در این موقعیت بابا برای بررسی دقیق سردار و طارمی؛ و خوشبختانه هر کدام از این دو بازیکن در این دو بازی نیز گلزنی کردند تا این تصمیم بزرگ برای کی روش سخت تر از قبل شود.

مهدی طارمی و سردار آزمون شاید خارج از زمین فوتبال دوست صمیمی نباشند اما در مستطیل سبز تعامل کاملی دارند و حضور مجدد کی روش در فوتبال ایران شرایط را برای این دو فوق ستاره فراهم کرده است. هر گونه حاشیه ایمنی و تنها یکی از آنها از این فرصت بهره مند خواهد شد.