حساب کسانی که دوست دارند آمبولانس بسوزانند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مهر، گروه جامعه: این بار آنها همه چیز را فدای اهداف خود خواهند کرد، گفتن “همه چیز” اغراق نیست. این اغتشاشگران که خود را تظاهرکننده می نامیدند، تابلوهای خیابان، سطل های زباله، نرده های وسط خیابان ها، آمبولانس ها و مأموران را آتش زدند تا بگویند ما آزادی می خواهیم!

شبکه بین المللی عربستان گزارشی از حرکت پلیس با آمبولانس ها منتشر کرد که در آن تنها یک آمبولانس از راه دور نشان داده شده بود و هیچ تصویر واضح و قابل اعتمادی از پلیس در این خودرو نشان نداد. اما بر اساس این گزارش یک دستگاه آمبولانس در رشت به آتش کشیده شد.

اغتشاش گران ابتدا دلیل اعتراض خود را حجاب عنوان کردند، سپس دلیل اعتراض ما را مسائل اقتصادی عنوان کردند.

در همین حال اغتشاش گران 85 دستگاه آمبولانس اورژانس را به آتش کشیده و از مدار خارج کردند. برای جبران کمبودهای حمل و نقل اورژانس به 3000 آمبولانس در کشور نیاز داریم. البته حدود 60 درصد آمبولانس های اورژانس بیش از حد معمول ماموریت داشتند.

آمبولانس وسیله ای برای کمک به مردم است، حتی در زمان جنگ طرفین دعوا برای خودروهای امدادی از جمله آمبولانس مصونیت قائل می شوند، اما در ایران و در زمان ناآرامی ها به جان مردم اهمیتی نمی دهند و با انتشار شایعاتی مانند استفاده از آمبولانس برای جایی، پلیس در تلاش است تا اعتماد مردم به این سازمان خدماتی را خدشه دار کند.

آشوبگرانی که خود را ایرانی و معترض می خوانند، رحم ندارند و نه تنها دوست دارند آمبولانس ها را آتش بزنند، بلکه با کف زدن و سوت زدن دیگران را نیز به این کار دعوت می کنند. خسارات وارده به آمبولانس ها را می توان آسیبی دانست که در ارائه خدمات فوریت های پزشکی و روند درمان بیماران اختلال ایجاد می کند، چنین خسارتی حتی از خسارت مالی نیز بیشتر است.

بی شک تضعیف اعتماد بین اورژانس و مردم را می توان یکی از اهداف اصلی دشمنان دانست چرا که سالانه پنج میلیون ماموریت اضطراری توسط نیروهای امدادی این سازمان انجام می شود که چهار میلیون آن غیرنظامی است. و فراتر از وظیفه ای که تکنسین های اورژانس نسبت به کار خود دارند، بین آنها و مردم رابطه همدلی وجود دارد و بالعکس.

افرادی که مدعی آتش زدن آمبولانس ها به بهانه حمایت از هموطنان خود هستند، لحظه ای به نیازهای مبرم خود و خانواده خود در زمان بیماری فکر نکرده و تنها قصد تخریب و ایجاد رعب و وحشت را دارند. می گویند ما آمبولانس ها را آتش زدیم تا افسران را جابجا نکنند. اما سوال اصلی این است که آیا مدرکی برای اثبات این موضوع دارید؟ یا به فرض غیرممکن است که مدرک داشته باشید، آیا این آمبولانسی که می گویید افسر در حال حرکت است مربوط به اورژانس است؟

مردم معترض هرگز حاضر نیستند به خودروهایی که شبانه روز و در گرما و سرما در انتظار جان خود هستند آسیب بزنند. این افرادی که با عشق و نفرت آمبولانس ها را تخریب می کنند قطعا آشوبگرانی هستند که چشم بر همه چیز بسته اند و تنها هدفشان تخریب است و بس.